۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

محمدرضا عارف به خبر انتخابش برای پست شهرداری تهران واکنش نشان داد.

فائزه عباسی: این روزها گمانه زنی ها بر سر شهردار شدن عارف بسیار داغ است و جدال میان موافقین و مخالفین بالا گرفته است؛ علی‌رغم انکه برخی، او را بهترین گزینه می دانند، افرادی هم وجود دارند مانند صادق زیباکلام که محافظه کاری عارف را دلیلی بر عدم صلاحیتش برای این پست معرفی می کنند.

عارف اما خودش سکوت معناداری درپیش گرفته است که شاید نشانه رضایت باشد. محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در گفت و گو با خبرآنلاین علاوه بر تحلیلش درباره بحران اجتماعی موجود و انتقاد به شورای عالی اجتماعی نسبت به خبر شهردار شدنش واکنش نشان داد که مشروح آن در ادامه آمده است؛


                                                                                 ****

آقای عارف! سازمان برنامه دوره احمدی نژاد در زمان تدوین برنامه چشم انداز 20 ساله هشدار داده بود که اگر رشد اقتصادی زیر 5 درصد باشد ما با بحران عظیم اجتماعی روبه رو می شویم چرا این هشدارها جدی گرفته نشد و کار به اینجا رسیده بسیاری نسبت به بحران های فعلی اجتماعی احساس نگرانی می کنند؟ چرا کسی پاسخگو نیست؟

ما رشد 6 درصد هم دیده بودیم، این رشد بالای 5 درصد که در برنامه پیش بینی شده بود برای آن بود که به کشور اول منطقه تبدیل شویم اما اینکه زیر 5 درصد چه اتفاقی رخ دهد من چیزی نشنیده ام.

یعنی امروز که رشد اقتصادی 3 درصد شده است، مشکلی نداریم و همه چیز خوب است؟ یعنی همه دولت ها درست عمل کردند؟

نه ما در این زمینه عقبیم و در راستای سند چشم انداز حرکت نکردیم، توقع این است که دولت روحانی و مجلس جبران کنند.

اما این مشکل سالهاست که در کشور وجود دارد و این بی توجهی ها ما را در خطر ایجاد بحران های اجتماعی قرار داده است، نمی توان آن را انکار کرد، فکر می کنید برای حل این بحران ها چه اقدامی باید انجام شود؟

من وجود این بحران ها را تائید می کنم و باید به آنها توجه جدی شود. خوشبخانه شورای عالی اجتماعی تشکیل شده و امیدوارم بتواند این بحران ها مرتفع شود. البته ما هنوز خروجی جدی از این شورا ندیدیم و امیدواریم که این شورا جدی تر به کار بپردازد، اگر پیشنهادی برای شورای انقلاب فرهنگی یا مجلس دارند که باید به آن پرداخته شود.

چقدر برای ایجاد یک رضایت در میان مردم لازم است که دولت و حکومت به سمت اصلاح پیش بروند ؟

ببینید در این زمینه ها که کار می شود اما در شرایط حاضر مطالبات مردم بیشتر معیشتی است و این باز می گردد به تعامل جدی دولت و مجلس که با یک هدف مشترک به سمت حل و فصل موضوعات پیش برود .

آقای عارف می گویند قرار است شما شهردار شوید؟ درست است؟

من در این رابطه صحبتی نمی کنم.

یعنی سکوت علامت رضایت است؟ فکر نمی کنید طرح شهردار شدن شما و آقای محسن هاشمی نوعی نادیده گرفتن رای مردم باشد که پای صندوق های رای آمدند؟

گفتم صحبتی نمی کنم.

29216

 

 

کد خبر 769869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • همشهری IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  1 0
  جناب آقای عارف با بالاترین رای وارد مجلس شدند ولی هیچک تحرکی از ایشان بعنوان نماینده اول تهران دیده نشد بنظر من بایستی شخصی جسورتر از ایشان عهده دار مسئولیت شهرداری شود کسی که از مبارزه با فساد ابایی نداشته باشد.
 • بی نام A1 ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  1 0
  تو را به خدا دست بردارید از این سیاست و سیاست بازیهایی که نمی دانید ؛ کنار بروید و خود را بازنشسته کنید بگذارید نیروهای جوان و کارآمد وارد شوند ..... این خانه نشیمن موروثی شما نیست .... خود را باز نشسته کنید ؛ بروید استراحت تا حالا هرچه کردید خسته نباشید ......
 • بی نام DE ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  1 0
  همین بیحال الدوله راکم داشتیم . شورای شهر قورتش میده ...
 • بی نام A1 ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  0 0
  فکر کنم با این ژن خوبش موفق باشه
 • کوروش A1 ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  0 0
  مابخاطر لیست امید ولیست شورای شهر خیلی زحمت کشیدم کتک خوردیم ناسزا وتوهین شنیدیم خواهش میکنم به رای مردم خیانت نکنید اقایون هاشمی و عارف در جای خوشون بمونند کارایشون خیلی بیشتر هست. ممنون از دو بزرگوار/
 • بی نام A1 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  1 0
  در مجلس چه گلی به سر مردم زد که حالا در شهرداری بخواد بزنه؟... مولد ژن خوب
 • بی نام DE ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  0 0
  فرض کنیم شهردارشود : امروز ترافیک خوبی داشتیم. امروز اشغال خوبی جمع کردیم. امروز اضافه بنای خوب داشتیم امروز مرده های خوبی داشتیم