۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۴:۲۶

اینکه یک دیدار بیست دقیقه‌ای، شایعه‌ای به وسعت چندین سایت اینترنتی را بیافریند در حال و هوای فضای انتخاباتی و تبلیغاتی غیر قابل تصور نیست.

دیداری که عصر روز یکشنبه در فرهنگستان هنر میان میرحسین موسوی با اعضای جمعیت زنان انقلاب اسلامی برگزارشد، چنین سرنوشتی یافت. این دیدار همچون موارد مشابه پیش از این به شکل عادی در حال برگزاری بود که صدای فلش دوربین‌ها تمرکز حضار را به هم ریخته و موسوی خواستار بیرون رفتن خبرنگاران شده بود.

 این روایتی است که فرزانه مافی سخنگوی جمعیت زنان از این دیدار ارائه می‌دهد. اما سایت‌های اطلاع‌رسانی تابناک و رجا اینگونه نوشته‌اند که سؤال زهرا مصطفوی فرزند امام راحل از موسوی منجر به رنجش وی شده و اخراج خبرنگاران را در پی داشته است. دبیرکل جمعیت زنان در این دیدار به موسوی گفته بود: زمانی در سخنانتان درباره نهضت آزادی اعلام کردید که با آنها اختلاف نظر دارید و پس از آن فرمودید که با آنها روابط دوستانه دارید و این دوستی تا امروز ادامه پیدا کرده است. زمانی نیز گفتید که ما وقتی با افرادی اختلاف نظر داریم، قرار بر این نیست که آنها را کنار بگذاریم. حال پرسش من این است که چگونه می‌توانیم افرادی را که با آنها اختلاف نظر داریم، در مناصب اجرایی به کار گرفته و به آنها مسئولیت بسپاریم؟

 اگرچه پاسخ موسوی به این سؤال به دلیل عدم حضور خبرنگاران در این نشست منعکس نشده و حتی سایت "قلم" خود سؤال را نیز مخابره نکرده است؛ اما گویا این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با ذکر نام از برخی از اعضای نهضت آزادی، نظر خود را نسبت به آنها مطرح کرده و موضعش نسبت به مسئولین سابق و کنونی این تشکل سیاسی را مشخص کرده است. موسوی پیش از این در گفت وگو با رسانه‌های استان گلستان در اوایل اردیبهشت ماه در پاسخ به سؤالی که به رابطه‌اش با نهضت آزادی اشاره داشت، گفته بود: اعتقادات من با آنها در مورد ولایت فقیه یکسان نیست. از اول انقلاب راه من با نهضت آزادی جدا بوده است ولی با توجه به شناختی که از افراد نهضت ‌آزادی، یعنی آنهایی که می‌شناختم نظیر مرحوم مهندس بازرگان و دیگران و برخی از کادر فعلی دارم، هیچ‌گاه نمی‌توانم به خودم بباورانم که اینها غیرمؤمن و غیرمسلمان هستند، نماز نمی‌خوانند و خیرات و نیکی نمی‌کنند. البته تلاش ما برای کسب جزئیات بیشتر پاسخ موسوی به سؤال زهرا مصطفوی به جایی نرسید. اما مافی معتقد بود که پاسخ موسوی قانع‌کننده بوده و حتی مصطفوی خطاب به موسوی گفته «حسن نیت و صداقت شما برای ما ثابت شد». مرضیه دباغ هم با بیان اینکه اقدام «تابناک» منجر به سلب اعتماد آنها به رسانه‌ها شده است، به سؤالات «خبر» پاسخ نداد و گفت: بگذارید ببینیم که اینها با ملک و مملکت چه می‌کنند و چگونه می‌خواهند پاسخگوی امام و خون شهدا باشند که اینگونه به دختر امام هتک حرمت می‌کنند.

 در اخبار منتشره از این دیدار آمده بود که دختر امام با تأکید بر اینکه جمعیت زنان جمهوری اسلامی همچون دیگر گروه‌ها و جریانات معتقد به اصول انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا است، به خطوط قرمز نظام درباره گروهک‌های مسئله‌دار و مطرود حضرت امام (ره) اشاره و اعلام کرد که در مورد تصمیم خود در حمایت از میرحسین موسوی در انتخابات دهم ریاست جمهوری تجدید نظر خواهد کرد. مافی با بیان اینکه در این خبر چند دروغ فاحش بویژه در همین پاراگراف وجود داشته است، از صدور بیانیه جمعیت زنان انقلاب اسلامی برای اعلام حمایت از موسوی خبر داد و گفت: در این بیانیه آمده است «پس از این دیدار برای ما اطمینان قلبی حاصل شد که موضع جمعیت زنان برای حمایت از مهندس موسوی، موضع درستی بوده است و موسوی امروز با موسوی زمان امام (ره) فرقی ندارد و حتی پایبندتر و مصمم‌تر به ارزشها و اندیشه‌های امام و انقلاب است.»

مافی با بیان اینکه مصطفوی به خاطر آنکه دختر امام (ره) است متوجه بار حقوقی سخنانش است، انتصاب سخنان کذب به وی را غیر قابل اغماض خواند و گفت: برخی که مخالف اعلام علاقه بیت امام به کاندیداتوری موسوی و حمایت از ایشان هستند، موضع ما را برنمی‌تابند و همچون خناثان به دنبال تکذیب آنند. مصطفوی هم در جوابیه‌ای که برای تابناک فرستاده بود، آورده است: «لازم است در این فضای آلوده رسانه‏ای، همه دست‏اندرکاران رسانه‏های صوتی و تصویری، سایت‏ها و مطبوعات را به رعایت اخلاق در عرصه انتخابات دعوت کنم.»

کد خبر 7699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =