مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار داشت: پروژه جمع‌آوری فلرهای نفتی واحد بهره برداری شماره 3 اهواز واقع در جاده اندیمشک تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به سرانجام می‌رسد و فعالیت این فلرها متوقف خواهد شد. فلرهای نفتی واحد بهره برداری شماره 2 اهواز نیز واقع در جاده ماهشهر، تا سه یا چهار ماه آینده قطع می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب: مهندس بیژن عالی‌پور در نشست شورای سلامت خوزستان که روز یکشنبه 26 فروردین‌ماه در استانداری خوزستان برگزار شد، گفت: در ماه‌های اخیر حدود 12 میلیون فوت مکعب گاز از میدان نفتی کرنج به يک شرکت سرمايه گذار فروخته شد که اين ميزان گاز به جاي سوزانده شدن به خوراک پتروشیمی تبدیل می‌شود.

وي افزود: هم اکنون نیز برای واحدهاي بهره برداري منصوری، مارون 3 و مارون 6، شرکتی برنده مناقصه شده که در مجموع حدود 45 میلیون فوت مکعب گاز را جمع‌آوری و به خوراک پتروشیمی تبدیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بيان اين که جمع‌آوری گازهاي همراه نفت در اولویت قرار دارد گفت: همان طور که دانشگاه‌ها و مرکز بهداشت و حفاظت محیط زیست خوزستان نگران آلودگی فلرهای نفتی هستند، ما نيز همین حساسیت را داریم. خانواده‌های ما همین جا زندگی می‌کنند. امیدواریم با تأمین با تامين منابع مالي(ارزي و ريالي) بتوانیم هر چه سریعتر این مشعل‌ها را خاموش کنیم.

وي خاطر نشان کرد:​ در گذشته وقتی چاه‌های نفت به تولید می‌رسید، نفت گازهای همراه با آن سوزانده می‌شد و آلودگی شدیدی ایجاد می‌کرد که با دستگاه‌هایی که ابتدا از خارج وارد شد و خوشبختانه سپس به تولید ملی رسید، دیگر نفت هیچ چاهی سوزانده نمی‌شود.

46

 

کد خبر 770057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =