معاون پارلمانی رئیس‌جمهور آخرین وضعیت طرح سئوال برخی نمایندگان از روحانی و لایحه جامع انتخابات را تشریح کرد و درباره نشست مشترک دولت و مجلس نیز گفت: نتیجه جلسه حتما سازنده و به نفع مردم و کشور خواهد بود.

حسینعلی امیری درباره پیچیده شدن موضوع سئوال برخی نمایندگان از رئیس جمهور به خبرآنلاین گفت: دو سئوال از حد نصاب خارج شد چون با توضیح نمایندگان رئیس جمهور، برخی امضاکنندگان طرح سئوال قانع شدند و انصراف دادند.

وی افزود: سومین طرح سئوال از رئیس جمهور ترکیبی از طرح سئوال اول و دوم است که قبلا پاسخ آنها داده شد، بر همین اساس درباره این سئوال استدلال های حقوقی داریم که در مجلس شورای اسلامی آن استدلال ها را مطرح می کنیم چون معتقدیم پاسخ های آن سئوالات داده شده و به لحاظ حقوقی نباید در مجلس قابل طرح باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: سئوال چهارمی هم راجع به مسائل ارزی و بانکی مطرح شده که فعلا و رسما ندیدم. البته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی متولی مشخص این حوزه هستند.

وی درباره سرنوشت لایحه جامع انتخابات گفت: در کمیسیون سیاسی-دفاعی دولت خیلی مفصل روی این لایحه کارکارشناسی انجام شد و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری را نیز در ویرایش نهایی لایحه آمد و الان در نوبت طرح در صحن دولت قرار دارد.

امیری در پایان گفت: یک شنبه آینده به میزبانی مجلس جلسه مشترک دولت و مجلس برگزار می شود. در این جلسه رئیس جمهور، معاون اول و اعضای دولت حضور دارد نتیجه جلسه حتما سازنده و به نفع مردم و کشور خواهد بود.

29214

کد خبر 770667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =