ایسنا نوشت: امیر سرتیپ خرم طوسی گفت: کشورهای منطقه اگر از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی حمایت نکنند، متضرر خواهند شد، چرا که استراتژی دفاعی ما تقابل با کشورهای منطقه نیست.

امیر سرتیپ خرم طوسی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امنیت مرزهای ما در عالی‌ترین سطح و بدون کوچکترین روزنه قابل رصد کردن قرار گرفته است و به لطف الهی در مطلوب ترین شرایط در برابر دشمنان هستیم.

وی افزود: ارتش سازمان بزرگ و جوانی است و با درک درست از حضور جوانان که بخش عمده‌ای از آنها در سربازی در ارتش به سر می برند توانسته است با استفاده از فکر آنها رفتار سازمانی ارتش را بیش از پیش چابک سازی کند. ما با خلاقیت در پی به روز رسانی سازمان‌مان بوده‌ایم و در حوزه اطلاعات از شکاف اطلاعاتی و درز اطلاعات جلوگیری کردیم که نشانه‌اش همان سدی است که در پیرامون کشور مقابل دشمنان ایجاد شده که این مهم جز با خلاقیت میسر نمی شد.

اهم اظهارات امیر سرتیپ خرم طوسی به شرح زیر است:

* در حوزه عملیاتی نیز ما با خلاقیت توانسته‌ایم تاکتیک‌های خود را پیش ببریم و در حال حاضر بزرگترین سامانه هلیکوپتری را در خاورمیانه دارا هستیم و این در حالی است که زمانی در ابتدای انقلاب آمریکایی‌ها می گفتند سامانه هوایی ارتش ایران زمین‌گیر شده است اما هلیکوپترهای ما هیچگاه زمینگیر نشدند و تجهیزات آن را نیز همواره خود تهیه کرده ایم.

* ما زمانی که در دوران دفاع مقدس هم‌افزایی را در نظر داشتیم و آن را درست تعریف کرده بودیم و دست‌هایمان را در سطح ملی و بسیج و سپاه و ارتش به روی هم گذاشتیم، به نتیجه رسیدیم و در طی ۹ ماه، بزرگترین عملیات جنگ را انجام دادیم که این مهم با تکیه بر همین هم افزایی انجام شد. امروز هم ارتش به این موضوع تکیه دارد و ما معتقدیم آن زمان که یکدل و همراه حرکت کنیم به نتیجه می‌رسیم.

*نقش تکنولوژی در جنگ‌ها امروزی تعیین کننده شده و گفته می شود که جنگ ها در آینده دریاپایه و هواپایه می شوند و جنگنده‌های جدید تاثیر بسیاری در جنگ دارند. اما دیده‌ایم که سیاستهای استکبار جهانی در منطقه غرب آسیا به سمت جنگ‌های نیابتی رفته است که در آن نیروی زمینی و رزم زمینی تعیین کننده است. کما آنکه دیده‌ایم کشوری روزها از جانب آسمان هدف حملات سهمگینی قرار گرفته اما همچنان سقوط نکرده و نتیجه جنگ مشخص نشده است که این نشان می دهد تا سربازها پا در خاک کشوری نگذارند، نتیجه قطعی از جنگ به دست نمی آید.


تانک کرار به زودی وارد چرخه دفاعی کشور می‌شود

ایلنا نوشت:
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر تمرکز ارتش در استفاده از تجیهزات نظامی تولید داخل، گفت: یکی از برنامه‌هایی که داریم همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند، بهره‌گیری از صنایع داخلی است.

وی با اشاره به اینکه "تانک کرار" از جمله تانک‌های پیشرفته ساخت داخل است که توسط دانشمندان ایرانی در وزارت دفاع و با مشارکت نیروهای مسلح کشور طراحی و ساخته شده است، ادامه داد: در سال جاری نیز مقدمات ورود تانک کرار به چرخه دفاعی کشور را فراهم می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: شعار "ارتش فدای ملت" ریشه در شعور همه ارتشی‌ها دارد و الحمدلله همه پایبند هستیم. در تمام مسائلی مانند سیل، زلزله و حوادث غیرمترقبه ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرمان مقام معظم رهبری حضور فعال پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بارزترین نمونه‌ای که ارتش در حوادث غیرمترقبه حضور یافت و ملت ایران نیز گواه آن بودند، حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم زلزله زده غرب کشور بود که در کنار برادران خوب پاسدار آنچه در توان‌مان بود را در طبق اخلاص گذاردیم تا ملت بزرگوار ایران احساس آرامش و امنیت کنند که الحمدلله همیشه این روحیه در ارتش جاری و ساری است

29214

کد خبر 770931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =