۰ نفر
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۳

ایسنا نوشت: کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به پامپئو برای وزارت خارجه رأی نمی‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایک پامپئو، کاندیدای جدید تصدی پست وزارت خارجه در دولت دونالد ترامپ احتمالا از سوی کمیته روابط خارجی سنای این کشور رد خواهد شد چرا که همه دموکرات‌های این کمیته با کاندیداتوری او مخالف هستند اما او به احتمال زیاد در رای گیری نهایی برای تاییدش در این سمت در هفته آینده در کنگره سربلند بیرون خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز جمعه سناتور کریس کونز، آخرین دموکرات در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بود که مخالفتش را با انتصاب وی اعلام کرد و به این ترتیب همه دموکرات‌های این کمیته موضع مخالف با وی دارند.

این کمیته دارای 11 عضو جمهوری‌خواه و 10 عضو دموکرات است.

با این حال آنچه که باعث شکست پامپئو در رای گیری این کمیته می‌شود پیوستن "رند پل" جمهوری‌خواه به دموکرات‌های این کمیته در مخالفت با پامپئو است.

به این ترتیب او در رای‌گیری این کمیته رد خواهد شد که این نتیجه کم سابقه محسوب می‌شود.

کونز در بیانیه‌ای اعلام کرد: من نمی‌خواهم در این زمینه با سبک سری یا بدون ملاحظه تصمیم بگیرم.

او با وجود آنکه گفت از بابت کمک پامپئو به بهبود شرایط برای نیروهای کارکشته در وزارت خارجه آمریکا اطمینان خاطر دارد اما در عین حال تاکید کرد: من این نگرانی را دارم که پامپئو که در حال حاضر مدیر سازمان سیا است نتواند رئیس‌جمهور را در لحظه‌های حیاتی به چالش بکشد.

او تاکید کرد، نگران است که پامپئو باعث تشویق غرایز خطرناک و جنگ طلبانه ترامپ به جای تخفیف دادن یا مهار کردن این غرایز شود.

سناتور باب کورکر، رئیس جمهوری‌خواه این کمیته یک رای گیری را برای روز دوشنبه در این کمیته درباره پامپئو برنامه ریزی کرده است.

صرف نظر از نتیجه این رای گیری، کورکر انتظار می‌رود که این کاندیدا را برای رای گیری کل سنا معرفی کند.

کاخ سفید مشتاق است شاهد رای گیری نهایی درباره پامپئو در روزهای آینده پیش از رفتن کنگره به تعطیلات یک هفته‌ای باشد.

دموکرات‌ها هشدار دادند که پامپئو ممکن است به شکل افراطی حزب گرایانه عمل کنند.

52310

کد خبر 771246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =