نامه نیوز نوشت: سلیمی‌نمین گفت: اعضای شورای شهر می‌خواهند فردی شهردار شود که کاملا بازیچه دست‌شان باشد، در حالی‌که گرچه محسن هاشمی به لحاظ سیاسی هم‌سو با آن‌هاست اما بازیچه‌شان نمی‌شود و حاضر نیست که امتیاز شخصی به کسی دهد.

عباس سلیمی‌نمین درباره مخالفت برخی اعضای شورای شهر با شهردار شدن محسن هاشمی گفت:  امروز شاهدیم افرادی به شورای شهر راه یافتند که در آینده مشکل جدی برای خود و جریان اصلاحات و مصالح عمومی پدید می آورند چون این افراد دنبال فرصت‌طلبی و تقویت موقعیت شخصی خودشان هستند نه خدمت‌گذاری به مردم.

اهم صحبت‌های سلیمی‌نمین به این شرح است: 

* تمایل اعضای شورای شهر تهران این است که شهردار آینده تهران فرد قوی نباشد تا بتوانند از او امتیاز بگیرند.  به همین دلیل نیز امروز با شهردار شدن آقای محسن هاشمی موافقت نمی‌کنند. محسن در بین فرزندان آقای هاشمی سالم‌ترین فرزند است، سابقه مدیریتی در شهر تهران دارد، از موضع ریاست شورا به مقام شهردار تهران می‌رود، فرد شناخته شده‌ای است اما چون اهل امتیازدهی نیست، طبعا با شهردار شدن او مخالفت می‌کنند. در واقع اعضای شورای شهر تهران مایل نیستند که عنصر قوی و مسلط بر امور مدیریت شهری بر مسند شهردار تهران قرار بگیرد. در عین حال مایل نیستند فردی خارج از جریان خودشان وارد شورای شهر شود چون خروج محسن هاشمی از شورای شهر منجر به ورود فردی غیرهمگون به شورای شهر می‌شود که این اتفاق برای‌شان نگران‌کننده است.

* اگر من از موضع جناحی بخواهم بگویم می‌گفتم «امیدوارم اعضای شورای شهر دنبال شهردار جناحی باشند و همین راه را ادامه دهند تا مدیریت شهری عقب‌گرد کند و اصلاح‌طلبان با سر به زمین بخورند و دیگر امکان این‌که در این موقعیت قرار بگیرند نداشته باشند» چون این روزها می‌بینیم که همه امور شهری تهران متوقف است حتی از حوزه گل‌کاری و زیباسازی شهری نسبت به سال گذشته پسرفت داشتیم، اما نگاه جناحی درست نیست بلکه از منظر مصالح عمومی باید صحبت کرد تا جامعه متنفع تمام شود. اگر اعضای شورای شهر محسن هاشمی را انتخاب کنند، طبعا یک کارنامه قابل ارائه در انتهای دوره شورای شهر پنجم خواهند داشت که می‌توانند بگویند کاری برای شهر تهران انجام دادند اما اعضای شورای شهر می‌خواهند فردی شهردار شود که کاملا بازیچه دست‌شان باشد، در حالی که گرچه محسن هاشمی به لحاظ سیاسی هم‌سو با آن‌هاست اما بازیچه‌شان نمی‌شود و حاضر نیست که امتیاز شخصی به کسی دهد.

* {درباره پروژه اصولگرایان برای خارج‌سازی تدریجی اصلاح‌طلبان از شورای شهر}: خیر، این تحلیل عقلانی هم نیست. یعنی چی فشار بیاورند؟ بحث شهردار شدن محسن هاشمی از قبل انتخاب نجفی مطرح بود. اگر او همان موقع انتخاب می‌شد ۸ ماه فرصت از دست نمی‌رفت. به فرض یک اصولگرا هم با خروج محسن هاشمی وارد شورای شهر شود معادله‌ای را تغییر نمی‌کند. اکثریت اعضای شورای شهر همچنان اصلاح‌طلب هستند، حتی اگر دو نفر دیگر هم بیایند این وضعیت تغییری نمی‌کنند اما چنین صحبت‌های را مطرح می‌کنند تا اصل موضوع را که مسئله امتیازگیری شخصی است پنهان کنند.

27214

کد خبر 772060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =