سخنگوی دولت از تصویب ۲۸طرح با یک هزار و ۹۸۳ میلیارد تومان اعتبار در دومین دور از سفر استانی رییس جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی، خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمدباقر نوبخت سه شنبه شب در جلسه‌ی شورای اداری اذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت سه هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان اعتبار به استان در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۵ افزود: این رقم در مقایسه با اعتبارات پرداخت شده طی سال‌های ۸۸ تا ۹۱ به میزان یک هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان، ۲٫۱ برابر رشد نشان می دهد.
وی افزود: علاوه بر آن پارسال یکهزار و ۵۹۳ میلیارد تومان به استان آذربایجان‌شرقی در قالب اعتبارات ملی و استانی پرداخت شد که این اعتبار نسبت به میانگینی که سالانه در دولت دهم پرداخت می‌شد، ۳٫۳ برابر شده است.
وی یادآور شد: در سفر قبلی رییس جمهوری به آذربایجان شرقی، برای ۲۳ پروژه ۹۴۶ میلیارد تومان در شورای اداری استان تصویب شد که تا این لحظه یکهزار و ۳۹۴ میلیارد تومان به شکل نقد و اوراق مشارکت پرداخت شده است.
سخنگوی دولت تشریح کرد: از مجموع ۲۳ پروژه تصویب شده طی سفر قبلی هیات دولت به آذربایجان شرقی، ۱۸ مورد آن بطور کامل تمام شده و پیگیر پنج پروژه‌ی باقی مانده هستیم که دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصدی‌ هستند.
وی به تقلیل منابع و تلاش‌های دولت در راستای کاهش نرخ بیکاری و مثبت کردن نرخ‌های منفی نیز اشاره کرد و افزود: در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ نرخ بیکاری آذربایجان شرقی کاهش یافته است، البته نیاز به تلاش بیشتری داریم.
نوبخت گفت: با توجه به منابع، راهی جز اولویت‌بندی کردن پروژه‌ها نداریم و به همین جهت تعداد پروژه‌هایی که انتخاب می‌کنیم بسیار محدود است؛ به عنوان مثال در کنار خط ریلی میانه - بستان‌آباد - تبریز ما چند پروژه‌ی دیگر همزمان داشتیم که بهره‌برداری از راه‌آهن کرمانشاه‌ از جمله این پروژه‌ها بوده است.
وی با بیان این‌که ظرف چند ماه آینده راه‌آهن مراغه به ارومیه با ۵۶۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم پروژه‌ها را اولویت‌بندی ‌کنیم.
نوبخت افزود: راه‌آهن میانه به بستان‌آباد را نیز در برنامه داریم که امروز کارهای آن انجام شد و پیگیر هستیم تا ظرف چند ماه آینده تا بستان‌آباد تمام شود و سپس این خط ریلی را تا تبریز ادامه دهیم.
وی در مورد نحوه توزیع اعتبارات مصوبات دور دوم سفر رییس جمهوری به آذربایجان شرقی نیز گفت: نوع توزیع این اعتبارات که طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ به اتمام می‌رسد، برای بخش کشاورزی دو طرح با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار و در بخش آب شش طرح و پروژه با ۵۵۷ میلیارد تومان در این بخش درنظر گرفته شده است.
سخنگوی دولت یادآور شد: ۱۰ میلیارد تومان برای طرح آموزش و پرورش، در بخش عمران شهری و روستایی نیز دو طرح با ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار، در حوزه‌ی بهداشت و درمان ۶ طرح با ۳۰۸ میلیارد تومان، برای بخش حمل و نقل ۶۲۵ میلیارد تومان اعتبار، در بخش ورزش و جوانان نیز برای ۲ طرح ۱۷ میلیارد تومان اعتبار، برای بخش آموزش عالی هشت میلیارد تومان و برای بخش فرهنگ و گردشگری نیز ۲۳ میلیارد تومان اختصاص می یابد.

46

کد خبر 772395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =