ایرنا نوشت:استاندار ایلام رونق بخش کشاورزی را نوید بخش توسعه اقتصادی استان دانست و گفت: سطح کشت اراضی آبی ایلام از 70 هزار هکتار به 108 هزار هکتار افزایش یافته است.

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در دیدار با معاون آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: اراضی آبی استان ایلام در یک پروسه کوتاه مدت از 70 هزار هکتار در دولت تدبیر و امید به 108 هزار هکتار ارتقاء یافته است و در آینده نزدیک این میزان به 200 هزار هکتار افزایش پیدا خواهد کرد.
وی اجرای طرح های آبخیزداری، آبخوان داری، بیابان زدایی و مهار آب های مرزی را از برنامه های در دست اجرای دولت در ایلام بیان کرد و افزود: با بهره برداری از طرح های در دست اجرای کنونی، سطح اراضی زیر کشت آبی و باغات استان افزایش خواهد یافت و این مهم استان را از نظر رونق اقتصادی توسعه و اشتغال زایی را بدنبال دارد.
استاندار ایلام با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی استان تاکید کرد: به طور قطع با تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی ثروت آوری و اشتغال زایی پایدار نیز رونق خواهد یافت.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران کم آبی در کشور گفت: اکنون که کشور با یک بحران بسیار جدی به نام کم آبی مواجه است باید در بخش کشاورزی به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.
وی اضافه کرد: آموزش کشاورزان، با تغییر الگوی کشت، واردات آب های مجازی، ممنوع کردن کشت های غرق آبی، استفاده از داده های مرکز تحقیقات و بالابردن سطح تکنولوژی کشاورزی می تواند در مصرف بهینه آب و بهره گیری لازم از آن موثر واقع شود.
معاون آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی نیز در این دیدار گفت: تغییر الگوی کشت یکی از برنامه های مهم وزرات کشاورزی برای خود اتکایی در محصولات کشاورزی است.
اسکندر زند افزود: با توجه به تغییراتی که در آب و هوا اتفاق افتاده، برای مقابله با بحران کم آبی باید به سمت تغییر الگوی کشت حرکت کنیم.

۴۶
کد خبر 772461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =