از قصه‌های خاطره‌انگیز مجید تا هنرنمایی مارلون براندو

شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات آخر این هفته، پخش ۱۸ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در تعطیلات اولین هفته از اردیبهشت، مخاطبان تلویزیون می‌توانند بیننده فیلم‌هایی سینمایی که شبکه‌های مختلف روی آنتن می‌برند، باشند.

در میان فیلم‌های این هفته نام چند اثر خارجی از کارگردانان مطرحی چون تونی اسکات و فرانسیس فورد کاپولا به چشم می‌خورد که حتما برای علاقه‌مندان به سینمای جهان جالب خواهد بود.

بهروز شعیبی، سید وحید حسینی، کمال تبریزی، کیومرث پوراحمد و ... نیز از کارگردان‌های ایرانی هستند که این هفته آثارشان از تلویزیون پخش می‌شوند.

همچنین به‌جز جدول زیر، فیلم‌های سینمایی «شوخی ممنوع»، «من و پسر» و «نیکسون»، پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ در ساعت‌های 13، 17، 21 و «گاندی»، «لذت جاودان زندگی» و «دبلیو»، جمعه 7 اردیبهشت‌ در ساعت‌های 15، 19 و 21  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردان

شبکه

زمان پخش

بازیگران

خلاصه داستان

«تصمیم منطقی»

کارگردان: سید وحید حسینی

یک

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 16

محمد صادقی، بابک انصاری، مریم معصومی و متین ستوده

نامی ملکی یک سرباز ناهنجار در پادگان است. او مدام با سربازان دیگر دعوا کرده و اضافه خدمت می‌خورد. سرهنگ روزی‌طلب که روانشناس خوبی است متوجه می‌شود که نامی از روی تعمد این کارها را انجام می‌دهد تا خدمتش طولانی شده و سر موعد مقرر به پایان نرسد. مادر نامی برای سر به راه کردن او برایش دختری انتخاب کرده و نامی را وامی دارد که به خواستگاری دختر بروند. در جلسه خواستگاری نامی متوجه می‌شود که دختر موردنظر دختر سرهنگ روزی‌طلب است...!

«سکوت رعنا»

کارگردان: بهزاد رفیعی

دو

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت ‌‌8

---

داستان فیلم در مورد دختری ۷ ساله به‌نام رعنا است که در یکی از روستاهای شمال ایران زندگی می‌کند او مرغی خاص به‌نام کاکلی دارد. رعنا بر روی هر کدام از پوسته‌ی تخم مرغ‌هایی را که کاکلی می‌گذارد با مدادرنگی نقاشی جوجه‌ای را می‌کشد در شبی بارانی به‌نظر می‌رسد که مرغ طعمه‌ی شغال شده است. رعنا در اثر شوک حادثه و به‌دلیل دلبستگی به مرغ، گویش خود را از دست می‌دهد. حالا رحمان برادر رعنا به کمک دوستش حسن در بین روستا‌های مختلف به دنبال تخم مرغ‌های فروخته شده می‌گردند.

«طوفان شن»

کارگردان: جواد شمقدري

دو

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 23:30

احمد نجفي، فيروز بهجت محمدي و حسين انصاري

پس از تسخير لانه جاسوسي آمريكا، مقامات آمريكايي تصميم مي‌گيرند عليه ايران اسلامي و انقلاب نوپاي آن دست به تجاوز نظامي بزنند. يك مأمور مخفي پنتاگون راهي ايران مي‌شود تا مقدمات اين تجاوز را مهيا كند. حمله‌ی نظامي آغاز مي‌شود، اما طوفان شن صحراي طبس حوادث ديگري را رقم مي‌زند.

«گردنه»

کارگردان: سعيد پورشعباني

دو

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 8

علی اوسیوند، کیومرث ملک مطیعی و جواد انصافی

دانش‌آموزي به‌نام علي چند وقتی است هول و هراس دارد، درسش افت کرده و با همکلاسی‌هایش همبازی نمی‌شود، در خانه اشتهایش کم شده است. پدر علی راننده ماشین سنگین است و برادرش هم به‌دلیل اینکه درس نخوانده است در کارواش کار می‌کند. پدر و مادر علی نمی‌خواهند پسر کوچکشان به سرنوشت برادر بزرگتر دچار شود و از او می‌خواهند درس بخواند ولی همه معلمان از افت تحصیلی او نگران هستند و یک موضوع معلمان را کنجکاوتر کرده است و آن موضوع این است که روزی علی به دوستش می‌گوید که مواظب پدرت باش که اسیر ناپدری نشوی....

«توقف ناپذیر»

کارگردان: تونی اسکات

دو

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 23:30

دنزل واشنگتن و کریس پین

یک قطار باری است که از کنترل خارج شده و دو مرد تصمیم می‌گیرند تا آن را متوقف کنند...!

«شیر  و عسل»

کارگردان: آرش معيريان

سه

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 10

پوریا پورسرخ، علی صادقی و مجید صالحی

پسري بيکار که پيمان نام دارد به‌خاطر بيکاري گاهي اوقات بلال مي‌فروشد. از طرف دوستان شرورش به او پيشنهاد کاري مي‌شود به او پيشنهاد مي‌کنند تا جواهراتي که آنها مي‌دزدند او با ماشين جابجا کند. در حين انجام کار، پليس او را دنبال مي‌کند. او از دست پليس فرار مي‌کند و وقتي به يک کوچه بن‌بست مي‌رسد از ماشين پياده مي‌شود و به يک خانه ويلايي مي‌رود. در حالي که از ترس پليس در آنجا مخفي شده بود. شاهد حرف‌هايي مي‌شود که او را به طمع مي‌اندازد...!

«شاهد قربانی»

کارگردان: آگوستین

سه

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 15

منا سوواری و مارتین شین

ديويد و مايک دو پليس باتجربه و حرفه‌اي هستند. مايک نيرويي متعهد و وظيفه‌شناس است اما ديويد در عين حال که به عنوان يک پليس مشغول به خدمت است مخفيانه رهبري باند خلافکاران را نيز به عهده دارد. قرار است عمليات مهمي انجام شود. ديويد و مايک براي به دام انداختن خلافکاران بر سر صحنه حاضر مي‌شوند و اين درحالي‌ است که همه‌ي اتفاقات تحت کنترل و هدايت ديويد است...!

«دشمنان طبیعی»

کارگردان: پیتر هایمس

سه

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 24

تام اورت اسکات، اورلاندو جونز و جین کلاد وندام

هواپيمايي در منطقه مرزي ايالات متحده و کانادا و مکزيک در آب سقوط مي‌کند. (در جزيره کينگزآيلند) اين هواپيما متعلق به قاچاقچيان موادمخدر بوده است. به‌همين دليل گروه قاچاقچيان وارد جزيره‌اي که هواپيما در نزديکي آنجا در آب سقوط کرده است مي‌شوند. اين جزيره نگهباني به‌نام هنري دارد که از ارتش جدا شده است و در اين جزيره زندگي مي‌کند....

«میان ماندن و رفتن»

کارگردان: بهروز شعیبی

سه

جمعه 7  اردیبهشت‌ماه

ساعت 10

جواد عزتی و محمود جعفری

مجيد نان‌آور خانواده‌اي پنج نفره است که سرپرست آن در پي وقوع حادثه‌اي زمين‌گير شده است و با پارچه‌نويسي تلاش مي‌کند تا بخشي از بار مجيد را بر دوش کشد اما پسر ارشد خانواده که با برادر کوچکتر متفاوت است او را ترغيب مي‌کند تا غيرقانوني از مرز جنوبي خارج شده و با کار در کشورهاي شيخ نشين پول بيشتري را روانه خانه کند....

«فراتر از سرعت»

کارگردان: آنتونیو نگرت

سه

جمعه 7  اردیبهشت‌ماه

ساعت 14:30

---

اندرو و گرت دو برادر که کارشون سرقت ماشین‌های گران‌قیمت است، برای سفارش یک سرقت جدید به فرانسه می‌روند. آنها قرار است یک ماشین لوکس برای یک خریدار سرقت کنند. آنها موفق می‌شوند و ماشین فوق‌العاده گران‌قیمت را به خریدار تحویل دهند. اما ناگهان در لحظه تحویل ماشین متوجه می‌شوند این ماشین متعلق به یک خلافکار بزرگ به نام موریر است....

«تاج میان‌تهی: ریچارد دوم»

کارگردان: ریچارد ایر

چهار

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 20:30

تام هیدلستون، بن ویشاو، روری کینیر و پاتریک استوارت

ریچارد دوم وقتی خردسال بود به پادشاهی رسید اما عمویش که قیم او بود حکومت را اداره می‌کرد. پس از سال‌ها چند بار ریچارد دوم در جوانی تلاش می‌کند قدرت را در اختیار خود بگیرد و بالاخره از زیر سایه عمویش بیرون آمده و اقدام به انتقام‌گیری از مخالفانش می‌کند تا اینکه بالاخره توسط همین مخالفان به قتل می‌رسد.

«صد متر»

کارگردان: مارسل بارنا

چهار

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 20:30

جان هارت و ادوارد وودوارد

پدر خانواده بعد از یک حمله عصبی و بعد از معاینات پزشکی معلوم می‌شود به نوعی از بیماری ام.اس مبتلا شده است. بیماری باعث می‌شود او تصمیم بگیرد تا کاری قهرمانانه برای فرزندش بکند و در مسابقات ماراتن سالانه کشور شرکت کند. از طرفی پدر زن او که قبلا مربی ورزش بوده شروع به تمرین دادن دامادش می‌کند. در نهایت او در مسابقه شرکت می‌کند و موفق به تمام کردن طول مسابقه می‌شود به‌علاوه ورزش اثرات بیماری را کاهش داده و به او در مبارزه با بیماری کمک کرد و او را به الگویی برای سایر بیماران مرکز مداوایش تبدیل کرد. او تا آخر عمر موفق شد در چندین ماراتن شرکت کند و رکوردی از خود به جا بگذارد اما در نهایت بعد از چندین سال بیماری او را شکست می‌دهد.

«بچه غول»

کارگردان: گرت امبرتز

پنج

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 13:30

کس بوت، جانا لیوو و ریچارد روجتر

مکس پسری نوجوان به‌همراه خواهر و پدر و مادرش برای تعطیلات به خانه مادربزرگ در یک منطقه کوهستانی و برفی آمده‌اند. مکس و خواهرش همیشه با هم دعوا دارند و مکس رویاپرداز و منزوی است و نمی‌تواند مثل بچه‌های هم سن خودش تحرک داشته باشد و بازی کند. تا اینکه او در اطراف خانه کوهستانی مادر بزرگ با یک موجود عجیب برخورد می‌کند. این موجود عجیب در اصل یک بچه غول است که راه خانه‌اش را گم کرده و از پدر مادرش جدا مانده است. تنها کسی که حرف مکس را باور می‌کند، مادربزرگ است چون او نیز با همراه پدربزرگ سال‌ها پیش از وجود غول‌ها در کوهستان با خبر بوده‌اند. مکس برای بچه غول غذا می‌برد....

«سودای شکارچی»

کارگردان: جاناتان موستاو

 

 

 

پنج

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 13:30

سام وارتینگتون، ادایا راش و آلن لیچ

لوکاس یک قاتل حرفه‌ای از طرف ریچارد یک قاچاقچی و خلافکار خطرناک استخدام شده تا دختری به‌نام الا را به قتل برساند. پدر و مادر این دختر به‌تازگی توسط افراد ریچارد به قتل رسیده‌اند چون پدر الا حسابدار ریچارد بوده و بعد از اینکه از کارهای غیرقانونی و جنایت‌های ریچارد باخبر می‌شود قصد افشاگری داشته که توسط ریچارد کشته می‌شود. پدر الا قبل از مرگ بخشی از اسناد و پول شرکت را به حساب دخترش منتقل می‌کند تا اگر کشته شد، دخترش در امان بماند. حالا ریچارد می‌خواهد پول ها و اسناد را بدست آورده و الا را به قتل برساند...!

«جرج کنجکاو»

کارگردان: متیو اوکالاگان

 

 

 

امید

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه

ساعت 18

ویل فرل، فرانک ولکر، درو بریمور و دیک ون دایک

تد در یک موزه کار می‌کند، اما قرار است موزه به دلیل ورشکستگی تعطیل شود. تد پیشنهاد می‌دهد تا مجسمه‌ی گمشده‌ی زاواگا را پیدا کنند و آن را در یک نمایشگاه به معرض نمایش بگذارند. اکتشاف مجسمه به عهده تد می‌افتد و او برای یافتن مجسمه همراه یک گروه تجسس به جنگل می‌روند....

«قصه‌های مجید»

کارگردان: کیومرث پوراحمد

 

 

 

 

امید

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 18

مهدی باقربیگی و پروین دخت یزدانیان

مجید، پسر نوجوان خوش‌فکری است که آرزو دارد روزی نویسنده شود، او به همراه بی‌بی، مادربزرگ پیرش در شهر اصفهان زندگی می‌کند. ماجراهایی که برای مجید در مدرسه و معاشرت‌های او با دوستان و آشنایانش اتفاق می‌افتد قصه‌های مجید را شکل می‌دهد.

«اینک آخرالزمان»

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

افق

جمعه 7 اردیبهشت‌ماه

ساعت 10

مارلون براندو، مارتین شین و فردریک فورست

در میانه جنگ ویتنام، سرهنگ نیروهای ویژه کورتز (مارلون براندو) عقل خود را از دست داده و به همراه افراد خود که او را به صورت نیمه خدا پرستش می‌کنند در جنگل‌های کامبوج پناه گرفته است. ستوان ویلارد (مارتین شین) طبق فرمانی کاملاً سری از ستاد مشترک ارتش آمریکا ماموریت یافته تا فرماندهی سرهنگ کورتز متمرد را به شدیدترین وجه خاتمه دهد.

«گاهی به آسمان نگاه کن»

کارگردان: کمال تبریزی

افق

جمعه 7  اردیبهشت‌ماه

ساعت 18:30

رضا کیانیان، آتیلا پسیانی و هانیه توسلی

داستان این فیلم حول و حوش اتفاقات مربوط به یک آسایشگاه جانبازان جنگ می‌پردازد و ارواحی که هر کدام به دلیلی در این دنیا سرگردان و منتظر هستند. شخصیت‌های اصلی فیلم را چند روح تشکیل می‌دهند.


57244

کد خبر 772570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =