سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۲۵ جلد کتاب از ناشران بومی کردستان خریداری شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: سال گذشته 15 هزار و 125 جلد کتاب در حوزه های مختلف از ناشران بومی استان توسط این نهاد خریداری شده است.

اسماعیل احمدی در گفت و گو با خبرآنلاین اظهار کرد: این تعداد کتاب شامل 167 عنوان از منابع اهل سنت و کتاب هایی با موضوعات کُردی از جمله شعر و ادبیات بود که به منابع کتابخانه ایی استان افزوده شدند.

وی هدف از این کار را ارتقای سرانه منابع کتابخانه های و حمایت از نشر کتاب در استان و تشویق نویسندگان بومی به تالیف کتاب های با کیفیت و ماندگار در حوزه های مختلف اعلام کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان افزود: کتاب های خریداری شده از ناشران بومی در میان کتابخانه های عمومی نهادی و مشارکتی مناطق شهری و روستایی استان توزیع شد تا در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

به گفته وی، خرید کتاب از نویسندگان و ناشران بومی استان از خرداد سال 92 به صورت ویژه در دستور کار کتابخانه های عمومی استان قرار گرفت و در این مدت کتاب های زیادی با موضوعات مختلف از ناشران خریداری شده است.

احمدی با بیان اینکه سال گذشته 30 هزار و 60 نسخه کتاب نیز به کتابخانه های استان اهدا شد، گفت: در حال حاضر700 هزار عنوان کتاب در یک میلیون نسخه با موضوعات مختلف در کتابخانه های عمومی نهادی و مشارکتی استان موجود است و در اختیار اعضا قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در استان با کمبود منابع و سرانه کتاب مواجه هستیم، تاکید کرد: باید به ازای هر یک نفر چهار کتاب در کتابخانه ها موجود باشد در حالیکه در استان به ازای هر 2 نفر یک کتاب موجود است.

احمدی از مردم و خیرین استان کردستان خواست از طریق اهدای کتاب، کتابخانه ها را در زمینه افزایش منابع یاری داده و سرانه کتاب را در استان بالا ببرند.

46

کد خبر 772593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =