۰ نفر
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۸

بزرگترین محموله قاچاق انسان روز گذشته توسط ماموران گمرک کشف شد.

به گزارش خبرآنلاین، گمرک اعلام کرد: این محموله شامل ۱۶ نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه بود که در لا به لای بار نخ یک تریلر ترانزیتی مخفی شده بودند و قصد داشتند به شیوه قاچاق از مرزهای رسمی کشورمان خارج شوند.

بنابراین گزارش؛ ماموران گمرک در مجموع طی یک هفته گذشته پنج محموله قاچاق انسان به تعداد ۲۸ نفر را به جرم قاچاق دستگیر کردند . این افراد که عمدتا اتباع کشورهای همسایه بودند و البته در بین آنها اتباع کشورمان هم مشاهده شد، قصد داشتند با پنهان شدن در لا به لای محموله های خروجی از ایران به مقصد ترکیه به صورت قاچاق خارج شوند اما با هوشیاری ماموران گمرک و به کمک دستگاههای کنترلی ایکس ری و رصد اطلاعات موفق به اینکار نشدند.

ماموران گمرک سال گذشته موفق به کشف بیش از ۵۰۰ مورد قاچاق انسان شدند اما در سالجاری بدلیل شرایط برخی کشورهای همسایه و همچنین تجهیز گمرکات کشورمان به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است.

قاچاق انسان عمدتا در بار پنبه ، نخ ، کنجد و محصولات پتروشیمی صورت می‌گیرد.

کشفیات متعدد قاچاق از سوی گمرک ایران این سازمان را در رده  یکی از موفق ترین کشورهای عضو در سازمان جهانی گمرک قرار داده است. گمرک ایران توانست در سال گذشته مقام اول در کشفیات مواد مخدر و مقام دوم در کشفیات انواع قاچاق را در دنیا به نام خود ثبت کند.

 

3535

کد خبر 773023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =