صبح امروز معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی استان لرستان در نشست خبری طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل خبر داد: در خصوص وضعیت اعتیاد استان بر اساس شیوع شناسی سال 1394 میزان شیوع آن در لرستان 3/51 درصد می باشد و از نظر میانگین سنی افراد مبتلا به اعتیاد متاسفانه میانگین سنی لرستان کمتر از سن متوسط کشور است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، ابتسام داشی با اذعان به این مساله که از نظر علمی شیوع شناسی هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد، افزود: میانگین سنی اعتیاد در کشور 24 سال و لرستان 21 سال است.

داشی ادامه داد: نرخ شیوع مصرف مواد در لرستان کمتر از میانگین کشوری ست و لرستان در میزان مصرف جزو استانهای متوسط ست.

معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی استان ابراز داشت: بیشترین ماده مصرفی در لرستان تریاک و ترکیبات تریاک است که 77/5درصد جمعیت مصرف کننده را در برمی گیرد.

وی ادامه داد: بعد از تریاک، حشیش، مشتقات حشیش،گراس و گل بیشترین مصرف را دارد.

داشی ادامه داد: درصد مصرف حشیش و ترکیبات حشیش در کشور 12 درصد در لرستان 5/3درصد می باشد.

گفتنی ست: بر مبنای این نشست بعد از حشیش مشروبات الکی بیشترین مصرف را دارد و در مصرف سیگار و داروهای بدون مجوز هم در شیوع شناسی باز هم نرخ ما پایین تر از کشور است ولیکن متاسفانه سن مصرف مواد در لرستان پایین از میانگین سن مصرف درکشور است.

معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی استان بیان داشت: در مصرف داروهای بدون مجوز نیز میزان مصرف استانه ما بالاتر از حد کشوری ست که در سطح کشور7/7درصد و استان 15/59 درصد است که زنگ خطری برای استان است.

 

46

کد خبر 773091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =