۶۰ هزار وکیل عضو کانون وکلا داریم/ ناکارآمدی فرودگاه خرم‌آباد عامل مهم در عدم توسعه

برنا نوشت: نائب رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای ایران گفت: ارجاع لایحه جامع وکالت به کمیسیون آموزش مجلس عدول غیرمنتظره از قانون اساسی است.

دکتر محمدعلی رضایی در نشست هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان با الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار کرد: موضوعات به شکل استاندارد در سطح ملی مطرح نمی‌شود و کانون‌های وکلا انتظار دارند تصویب قوانین خاص مرتبط از مسیر متولی خود بگذرد.

وی ادامه داد: در حوزه وکالت کانون‌های وکلا و اتحادیه به این باور رسیدند خیلی وقت است که قوانین ما در خصوص رفع نیازهای اجتماعی فرزند زمان خود نیستند و نمی‌توانند نیازهای جامعه را برطرف کنند و در این راستا نیازمند یک خانه‌تکانی هستیم.

رئیس کانون وکلای دادگستری لرستان با اشاره به اینکه انتظار ما این است که این فرآیند اصلاح قوانین از مسیر کانون وکلا بگذرد، افزود: برخی از نمایندگان مجلس لایحه جامع وکالت و طرح حذف آزمون وکالت را به عنوان مطالبه ملی مطرح می‌کنند که این عدول از قانون اساسی است، چنانچه آزمون حذف شود به قهقرا می‌رود.

وی تصریح کرد: در وضع قوانین خاص مرتبط، اصول قانونگذاری رعایت شود، کمیسیون قضایی مجلس شروع کننده آن باشد و منتظر نباشد لایحه‌ای یا فرآیند مسائل داخلی به مجلس ارجاع شود و سپس اقدام کند،اگر کمیسیون آموزش بخواهد در مورد وکالت تصمیم‌گیری کند کمیسیون قضایی ورود پیدا کند.

این مسئول با اشاره به اینکه لایحه جامع وکالت به کمیسیون آموزش ارجاع شده و این از نظر هر حقوقدانی عدول غیرمنتظره از قانون اساسی است، تاکید کرد: توقع داریم برای دوری از تشتت آرا و چندگانه بودن نظریات(اتحادیه یک نظر، کانون وکلا یک نظر و کمیسیون‌های قضایی، آموزش و امنیت ملی یک نظر دارد) کمک شود این دیدگاه‌ها به سمت وحدت نظر برسند، هرچند قوانین کهنه هستند و نیازمند انقلابی در قانون‌گذاری و یا اصلاح قانونگذاری هستیم اما انتظار داریم استانداردهای جهانی رعایت شود و قبل از وضع هر قانونی نظر کانون وکلا پرسیده شود.

رضایی خاطرنشان کرد: بی‌تردید هر قانونی بدون درنظر گرفتن کانون وکلا از تصمیم مجلس بگذرد نمی‌تواند پایدار بماند، هم‌اکنون 60 هزار وکیل عضو کانون داریم و بدبین کردن این افراد در سایه اقدامات مجلس اگر تهدید نباشد ظرفیت هم نخواهد بود.

نائب رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای ایران در ادامه گفت: لرستان به رغم وجود این همه پتانسیل طبیعی، زیست محیطی، انسانی و تاریخی هنوز هم در مسیر رشد نیست تا چه برسد در مسیر پیشرفت باشد، یکی از ابزارهای توسعه لرستان ساماندهی ناوگان هوایی و ریلی زمینی است، شاهدیم هنوز فرودگاه ما از خیلی از شهرهایی که مرکز استان نیستند ناکارآمدتر است.

46

کد خبر 773212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =