به گزارش مهر:

استاندار تهران با بیان اینکه کارشناسان وزارت بهداشت و اداره آب و فاضلاب استان تهران هیچ موردی مبنی بر آلودگی آب تهران مشاهده نکرده اند گفت: به جرات و یقین می توان گفت که آب شرب تهران سالم است.

مرتضی تمدن شب سه شنبه پس از پایان جلسه فوق العاده کارگروه بهداشت آب استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: وزیر بهداشت در مصاحبه خبری بیان کرده بود که بخشی از شبکه توزیع آب تهران به علت بالا بودن میزان نیترات برای مادران باردار و کودکان سه ماهه مناسب نیست.

استاندار تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه برخی مسئولان و کارشناسان رسوخ شیرابه ها و زباله های کهریزک و فاضلاب شهری را از جمله دلایل آلودگی آب تهران می دانند گفت: در دولت دهم 30 درصد فاضلاب شهر تهران به بهره برداری می رسد که طول یکی از این تونلهای فاضلاب بیش از 12 کیلومتر است.

استاندار تهران تمام کارشناسان و صاحبنظران را در مورد آلودگی آب تهران به مناظره دعوت کرد و افزود: 120 کارشناس زبردست و حرفه ای در مورد آب تهران مطالعه و آزمایش کرده اند که نتیجه آن سلامت آب تهران بوده است.

تمدن گفت: تا 24 ساعت آینده کوچه ها و محلات شهر تهران که از آب شرب با نیترات بالا برخوردارند به مردم معرفی می شوند.

استاندار تهران افزود: آب مایه حیات انسان است و اگر کوچکترین آلودگی مشاهده شود به مردم هشدار می دهیم همانند آلودگی هوا که تهران را تعطیل کردیم.

کد خبر 77346

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =