۰ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰

چشم انداز قیمت نفت به دنبال افزایش نگرانی‌ها درباره تحریم های دوباره ایران تحت تاثیر قرار گرفته،این در حالی است که اوپک برنامه کاهش تولید خود را به قوت ادامه می دهد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، هم اکنون حواله های نفت برنت با 0.7 درصد کاهش 74.14 دلار رسیده این در حالی است که هفته قبل حواله نفت 75.47 دلار افزایش یافته بود.

 قیمت نفت وست تکزاس اینترمدیت نیز که هفته قبل به 67.82 دلار در هر بشکه رسیده بود،این هفته 28 سنت کاهش یافت.

بنجامین لو تحلیلگر بازار کالا در این رابطه به رویترز گفت که چشم انداز قیمت نفت حتی با وجود خوشبینی نسبت به کاهش ذخایر اما به دلیل تحریم های احتمالی ایران رو به کاهش است.

هفته گذشته مهندسان  موسسه آمریکایی بیکر هیوز گزارش دادند که تعداد چاههای نفت آمریکا در هفته منتهی به آوریل  5 حلقه دیگر افزایش یافته که مجموع چاههای نفت آمریکا را به 825 حلقه چاه نفت از مارس 2015 رسانده است.

تولیدکننده های نفت خام آمریکا  از اواسط 2016 تاکنون تولید خود را 25 درصد افزایش داده اند که مجموع تولید روزانه ایالات متحده را به 11 میلیون بشکه در روز رسانده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تصمیم دارد که 12 می نسبت به ادامه توافق هسته ای با ایران تصمیم بگیرد.تحریم های مجدد علیه ایران که سومین کشور بزرگ تولیدکننده اوپک است،می تواند هزینه های جهانی را کاهش دهد.

 

3535

کد خبر 773628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =