۰ نفر
۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۳

طبق تقسیم‌بندی‌های استاندارد، تهران از نظر میزان آلاینده ازن در موقعیت ناسالم قرار دارد.

خبرگزاری فارس نوشت:

 رئیس اداره عوامل محیطی موثر بر سلامت وزارت بهداشت گفت: نور خورشید و گرمای هوا با تغییراتی که در شکل آلاینده‌های شیمیایی و اکسیدهای نیتروژن موجود در هوا به وجود می‌آورد موجب افزایش آلاینده ازن در جو شده و هوا را ناسالم کرده است.

شیدا ملک افضلی با بیان این که ازن یک آلاینده ثانویه است که به طبع نور خورشید و گرماست و تاثیر آن بر ترکیبات فتوشیمایی و اکسیدهای نیتروژن و شکستن باندهای شیمیایی این مواد تولید می‌شود، افزود: این آلاینده برای بیمارانی که سابقه آسم دارند یا کودکانی که مشکلات ریوی دارند عامل خطر محسوب شده و این افراد در گرمای بیش از حد هوا نباید در هوای آزاد ظاهر شوند.

وی متوسط شاخص آلایندگی ذرات معلق برای کل تهران را دیروز 29 تیر ، 97 پی.سی.آی اعلام کرد و گفت: ایستگاه آزادی با بالاترین آلودگی به میزان 158 پی.‌سی.آی بیشترین میزان آلودگی مناطق تهران را گزارش کرده است.

وی افزود: همچنین متوسط آلاینده ازن تهران دیروز 112 پی.سی.آی گزارش شده است که بیشترین میزان را ایستگاه‌های اقدسیه با 241 و گلبرگ 213 پی.سی.آی گزارش کرده‌اند و طبق تقسیم‌بندی‌های استاندارد، تهران از نظر میزان آلاینده ازن در موقعیت ناسالم قرار دارد.

کد خبر 77451

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =