ایسنا نوشت: سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور محسنی اژه‌ای در نشست مجمع عمومی فراکسیون امید رفع حصر و فیلترینگ تلگرام را از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

بهرام پارسایی اظهار کرد: نشست مجمع عمومی فراکسیون امید با آقای محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه و مدیرکل پارلمانی قوه قضاییه صبح امروز پیش از جلسه علنی مجلس برگزار شد و نمایندگان در این نشست نظرات خود را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه این نشست به ریاست محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید برگزار شد، افزود: در این جلسه بیشتر حول مسائلی مثل رفع حصر، فیلتر شدن تلگرام، بازداشت‌های قوه قضاییه، بازدید از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها و رسیدگی به پرونده‌ها در قوه قضاییه و انتظارات نمایندگان بحث‌هایی مطرح و سوالاتی از سوی نمایندگان طرح شد که آقای محسنی اژه ای توضیحاتی را ارائه کردند.

به گفته پارسایی، با توجه به گستردگی مباحث و اینکه در مواردی پاسخ‌ها برای نمایندگان قانع‌کننده نبود به نظر می‌رسد نیاز به برگزاری جلسات دیگری برای تبادل نظر وجود دارد. موضوع بازداشت فعالان محیط زیست و نحوه اطلاع رسانی به خانواده‌ها و دسترسی به خانواده و وکیل در مورد این نوع بازداشت ها از جمله بحث‌هایی بود که در این جلسه مطرح شد که آقای اژه‌ای بخش‌هایی از این موضوع را مربوط به خلاء قانونی عنوان کردند که نیاز به اصلاح وجود دارد. آقای اژه ای در مورد حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی را ملاک کار عنوان کرد و در پاسخ به خواسته نماینده ها برای رفع حصر موضوع را منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد.

به گفته سخنگوی فراکسیون امید در این نشست موضوع محدودیت‌های سید محمد خاتمی نیز به صورت کلی مطرح شده است. آقای محسنی اژه ای در مورد فیلترینگ تلگرام گفت این موضوع به درخواست شورای عالی فضای مجازی برمی‌گردد که البته این توضیحات برای نمایندگان قانع کننده نبود چرا که نمایندگان می‌گفتند دلایل این موضوع باید به صورت شفاف برای مردم توضیح داده شود.

باشگاه خبرنگاران نوشت: 

همچنین علی ساری درباره جلسه صبح امروز فراکسیون متبوع خود،اظهار کرد: دراین جلسه حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا و همچنین معاون پارلمانی قوه قضاییه حضور داشتند که مباحث مختلفی را مطرح کردند.

وی ادامه داد: در وهله اول نمایندگان حاضر در این جلسه درباره ضرورت تقویت ارتباطات میان دستگاه قضا و مجلس شورای اسلامی مطالبی را بیان کردند و توضیحات حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای هم مبنی بر این بود که این ارتباط باید بیشتر شود.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در این جلسه همچنین درباره فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام هم مطالبی عنوان شد، تصریح کرد: طبق سخنان آقای محسنی اژه‌ای دستگاه قضا پس از جلسات متعدد کارشناسی و تصمیم شورای عالی فضای مجازی به این حکم رسیده است.

27214

کد خبر 774727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  0 0
  سوالات فراکسیون امید از اژه‌ای، پاسخهاي اژه‌ای به سوالات فراکسیون امید : سوت بلبلي
 • واویلا IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  1 0
  سلام وقتی آقای روحانی حرف منطقی میزند که 95 در صد تلگرام خوبه و 5 در صد باعث مطالب غیر عادی است باید جلوی آن پنج در صد گرفته شود وفیلتر یا مسدود شود برای یک نماز نخوان در مسجد را نمی بندند و خود تلگرام که نگفته این کار های غیر اخلاق و بی منطق راانجام دهید