رصد ، پایش و شناسایی انواع تهدیدات مهمترین وظیفه رابطین پدافند غیر عامل است

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری سمنان در جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی برای اجرای طرح ها و برنامه ها ی حوزه پدافند غیر عامل در سطح شهرستانهاکه باحضوررابطین پدافند غیرعامل فرمانداریهادر استانداری سمنان برگزار شده بود مهمترین وظیفه رابطین پدافند غیرعامل فرمانداریها را رصد ، پایش و شناسایی انواع تهدیدات در سطح شهرستان در عرصه پدافندغیرعامل برشمرد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ایرج کار خائی افزود:برای اجرای برنامه های پدافند غیرعامل باید از همه ی پتانسیل های وظرفیتهای موجود درسطح شهرستان بهره گرفت و ضمن توجه جدی به تهدیدات و راهکارهای عملی برای مقابله با آنها را طرحی وبرنامه ریزی و اجرا نمود.
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری در ادامه از زحمات و تلاش های رابطین و درسال گذشته به ویژه در هفته پدافند غیر عامل تقدیر و تشکر نمود و اظهار امیدواری نمود امسال نیز همانند سال گذشته ،اقدامات و پیگیری های لازم به منظور تحقق اهداف و رسالتهای پدافندغیر عامل و عملیاتی نمودن برنامه های مورد نظر با قوت وقدرت دنبال شده تا در راستای تحقق منویات و انتظارات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در حوزه حساس دفاعی و راهبردی پدافند غیر عامل گام های موثری برداشته شود.
وی با اشاره به گستردگی استان و وجود راههای ارتباطی و گلوگاهای متعدد ورودی وزمینه های موجود ،یکی از آسیب پذیری های مهم را حوزه زیستی دانست و مشارکت همه دستگاها را به منظور رصد و مقابله با تهدیدات زیستی و بیو تروریستی به ویژه تأمین سلامت آب سالم آشامیدنی مردم و حفظ منابع و زیر ساخت ها ی موجود در این حوزه را خواستار شد.
دبیر شورای پدافند غیر پدافند غیر عامل استان، برنامه ریزی جهت بازدید های مستمر از زیر ساخت ها و مراکز حساس، مهم ، ضروری و خدمات رسان استان و ارائه هشدار ها و تذکرات لازم جهت رفع نواقص و خلاء های حفاظتی موجود و مصون سازی و رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیر عامل در آنها از جمله تأمین و استقرار مولد های برق اضطراری ،به منظور پیشگیری از وقفه در خدمت رسانی به مردم درشرایط بحرانی را به عنوان یکی از مهم ترین رسالت ها پدافند غیر عامل مورد تاکید قرار داد.
کارخائی با اشاره به حملات سایبری اخیر ، حوزه فناوری و رایانه ای را به عنوان یکی دیگر از نقاط مهم و مورد توجه دشمن یاد نمود که ضرورت دارد دستگاهای فعال در این حوزه با شناسایی نقاط و گلوگاههای آسیب پذیر آن،نسبت به تأمین امنیت حوزه حساس سایبری بویژه در بخش انرژی اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم جهت تهیه طرح جامع پدافند غیر عامل استان نهایی و قرار داد اجرای طرح با شرکت مجری منعقد شده است ،بر لزوم مشارکت و همکاری رابطین پدافند غیر عامل فرمانداری ها با مجری تهیه طرح مذکور تأ کید نمودند.
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آموزش ومانور را از دیگر برنامه های بسیار مهم و دارای اهمیت در حوزه پدافند غیر عامل برشمرده واز رابطین خواست با برنامه ریزی و هماهنگی لازم با این اداره کل نسبت به برگزاری دوره های اموزشی عمومی و تخصصی پدافند غیر عامل برای مدیران و کارکنان دولت و اقشار مختلف مردم با هدف اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و انجام مانور و رزمایش به منظور سنجش میزان هماهنگی وآمادگی دستگاههای اجرایی و واحد های امدادی در شرایط بحران وخطر اقدام نمایند.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان حوزه ی فنی و کالبدی را از دیگر حوزه های مهم پدافند غیر عامل دانسته و نظارت لازم بر تهیه ی پیوست پدافند غیر عامل طرح هاو پروژه های مهم و حساس و عملیاتی نمودن مبحث 21 مقررات ملی ساختمان و رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیر عامل در کلیه ی ساخت وساز ها با همکاری شهرداری ها ،دهیاری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستانها رامورد تأکید قرار داد.
مدیر کل پدافند غیر عامل از رابطین خواست پیگیری و هماهنگی لازم را به منظور تشکیل منظم جلسات شورای پدافند غیر عامل شهرستان،ارائه طرح ها ،برنامه هاو ایده های نو وخلاق در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل و تعیین رابطین ادارات در سطح شهرستانها اتخاذ نمایند.
در ادامه رابطین پدافند غیر عامل فرمانداری ها ضمن ارائه گزارش اقدامات سال 96 و برنامه های خود در سال 97،دیدگاهها و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف مطرح نمودند.

 

46

کد خبر 774941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =