میزان نوشت: سارا شهامت گفت: بسیاری بازیگر غیر حرفه‌ای این روزها در عرصه بازیگری آمده‌اند که فکر می کنند لباس آن‌ها در یک فیلم باید آنها را زیبا کند و دائم در کار طراحان لباس دخالت می‌کنند.

طراح صحنه فیلم "سوغات فرنگ" درباره دخالت برخی بازیگران در پروسه طراحی لباس اشاره کرد: بازیگران حرفه ای همه چیز را به طراح لباس و کارگردان می سپارند. شاید پیشنهادی دهند اما هیچوقت در کار ما دخالت نمی کنند اما این بازیگران بسیار کم هستند و از نمونه های آنها می توانم به رضا کیانیان و ویشکا آسایش اشاره کنم. در عین حال بسیاری بازیگر غیر حرفه‌ای این روزها در این عرصه آمده اند که فکر می کنند لباس آنها در یک فیلم باید آنها را زیبا کند.

وی در همین راستا ادامه داد: اینکه یک بازیگر صرفاً می خواهد با لباسش در فیلم خوب دیده شود اشتباه محض است زیرا هر شخصیت باید بنا بر فیلمنامه طراحی لباس شود و اینطور نیست که ما بتوانیم هر لباسی را تن بازیگران کنیم. متاسفانه در بسیاری از آثار امروز خیلی ها در مورد طراحی لباس نظر می دهند و دخالت می کنند که این برای طراح نابود کننده است.

شهامت درباره تجربه بازی خود در سینما خاطرنشان کرد: من به شدت از بازیگری بدم می آید و بازی ام در فیلم سوغات فرنگ یک اتفاق بود. ما در راه شمال بودیم که معلوم شد یکی از بازیگران نمی آید و من اجباراً در آن نقش بازی کردم. عوامل پشت صحنه سینما برای کارشان خیلی زحمت می کشند و همانطور که می بینیم بازیگری این روزها سهل الوصول شده است. برای بازیگرشدن کمی ارتباط و صورتی زیبا کافی است اما پشت صحنه سینما تخصص می خواهد.

57241

 

کد خبر 775068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =