انتقاد از عادلانه نبودن سهم سینماداران در اکران

مدیر عامل موسسه بهمن سبز در دیدار با هیات مدیره انجمن سینماداران از عادلانه نبودن نحوه تقسیم فروش فیلم میان تهیه‌کننده و سینماداران انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمود کاظمی، مدیرعامل موسسه بهمن سبز، دوشنبه 17 اردیبهشت با محمد قاصد اشرفی، رئیس هیات مدیره انجمن سینماداران، رضا زارعی، نایب رئیس انجمن و منصور نورپور، رئیس هیات مرکزی دیدار کرد. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش و مدیر پخش موسسه هم در این جلسه حضور داشت.

در این دیدار اعضای انجمن سینماداران ضمن تقدیر از تلاش‌های حوزه هنری در بازسازی، نوسازی و تجهیز سینماها در شهرهای مختلف و افزودن به ظرفیت ناوگان نمایشی کشور و جذب تماشاگران خواستار تعامل بیشتر با این نهاد شدند. بررسی وجوه مختلف آیین نامه جدید شورای صنفی نمایش، تحلیل اکران دوم بهار و وضعیت سینماهای حوزه هنری از محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

یکی از اهداف مشترک انجمن سینماداران و موسسه بهمن سبز، تعیین سهمی عادلانه و مساوی میان تهیه کننده و سینمادار از فروش فیلم‌هاست. با توجه به تغییر شرایط و افزایش هزینه‌های سینماداری به نظر می‌رسد طبق قوانین فعلی، سینماداران کمترین سود را از فروش فیلم‌ها به دست می‌آورند و تهیه‌کنندگان با کم شدن هزینه‌های توزیع و اکران فیلم‌هایشان سود بیشتر به دست می‌آورند.

موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز زیر مجموعه حوزه هنری در سینماداری، توزیع، اکران و پخش فیلم است.

57243

کد خبر 775462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =