ایرنا نوشت: 'کریستین امانپور' خبرنگار کهنه کار شبکه خبری سی ان ان در تحلیلی پیرامون تصمیم نهایی دونالد ترامپ درباره برجام به این شبکه تلویزیونی گفت: هیچ یک از کشورهای مخالف توافق هسته ای و خواهان خروج از برجام طرح جایگزین موثر برای ارائه ندارند.

امانپور به سی ان ان گفت: چپ ها و راست ها در داخل آمریکا و مسئولان امور امنیتی مانند جان بولتون و 'مایک پمپئو' و همچنین دولت های حوزه خلیج فارس همچون عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بهترین روش برای نقض موارد موافق با ایران را کنار گذاشتن توافق هسته ای می دانند.

امانپور افزود: این در حالی است که هیچ یک از آنها طرح جایگزینی دراین رابطه ندارند، من نا امیدانه این پرسش را مطرح می کنم که طرح جایگزین شما برای برجام چیست.

سردبیر شبکه خبری سی ان ان ادامه داد: ایران به نظر من از توافق خارج خواهد شد و یا تلاش می کند روابط تجاری خود را با امضاکنندگان توافق که پایبند به برجام باشند و با مابقی جهان حفظ کند.

سی ان ان در حالی با کریستین امانپور درباره سرنوشت برجام مصاحبه کرد که دونالد ترامپ قرار است تا ساعاتی دیگر تصمیم خود درباره برجام را اعلام کند، پیشتر قرار بود تا در 12 ماه مه برابر با 22 اردیبهشت تصمیم گیری در مورد این مساله اعلام شود.

52310

کد خبر 775473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =