میزان نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: خروج آمریکا از برجام، هیچ تاثیری بر بنیه دفاعی و اقتدار ایران اسلامی نخواهد داشت و نیروهای مسلح با قدرت از منافع ملی و تمامیت ارضی تا پای جان دفاع خواهند کرد.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش سیاسی فرماندهان، روسای عقیدتی سیاسی و مسئولین شعب سیاسی دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح که در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، گفت: استکبار جهانی پروژه ایران هراسی را کلید زده و می‌خواهد کشور‌های دنیا به خصوص همسایگان ما را از ایران بترساند. متاسفانه این باور در کشور‌ها بوجود آمده که برای دفاع از خودشان در برابر ایران باید تمهیداتی بیاندیشند و شاهد هستیم که بعضا دست به اقدامات و خودزنی‌هایی می‌زنند.

وی افزود: این در حالی است که ما براساس مشروعیتی که از اسلام، قرآن و ولایت فقیه گرفته‌ایم به هیچ عنوان قصد تجاوز به کشور دیگر و کشورگشایی نداریم و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نیز این را ثابت کرده‌ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: امام راحل (ره) از روز اول آمریکا را شیطان بزرگ خواند و در ادامه آن راه نورانی، مقام معظم رهبری هم تا امروز بر این اصل پافشاری کرده اند.

وی تاکید کرد: بصیرت الهی فرماندهی معظم کل قوا باعث شده کشور ما از یک اقتدار بی نظیر بهره‌مند شود.

حیدری با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره فرموده‌اند که به آمریکا اعتمادی نیست، گفت: خروج آمریکا از برجام، هیچ تاثیری بر بنیه دفاعی و اقتدار ایران اسلامی نخواهد داشت و نیرو‌های مسلح با قدرت از منافع ملی و تمامیت ارضی تا پای جان دفاع خواهند کرد.

به جهان ثابت شد آمریکا غیرقابل اعتماد است 
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین گفت: با خروج آمریکا از برجام به جهان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست و نخواهد بود.

سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: در ابتدا به دلیل این اقدام ترامپ تبریک عرض می کنم، خسارت خروج از برجام برای آمریکا بسیار بیشتر است، به واسطه آنکه اعتماد به آن ها در دنیا یک بار دیگر شکست خورد. با خروج آمریکا از بر جام به همه ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نبوده، نیست و نخواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اروپایی ها به تعهدات خود در بر جام پایبند خواهند بود یا خیر گفت: خیلی بعید است، زیرا آنها دنباله روی آمریکا هستند. ما باید روی پای خود بایستیم و متکی به خود و ملت عزیز و جوانان غیرتمندمان باشیم.

2727

کد خبر 776029

برچسب‌ها