۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۴

ایرنا نوشت: رییس کل دادگستری گلستان گفت: حکم اعدام متهمان ردیف اول و دوم باند قتل های سریالی گلستان در دیوان عالی کشور تایید و امروز - شنبه - در محوطه زندان گرگان اجرا شد.

 هادی هاشمیان با اشاره به پرونده 8 هزار صفحه ای اعضای این باند، اظهار کرد: این دو نفر 13 قتل و 80 فقره سرقت مسلحانه در استان های گلستان و مازندران مرتکب شده بودند.

وی اضافه کرد: متهم ردیف سوم این پرونده نیز به نفی بلد (تبعید) محکوم شده است.
به گفته رئیس کل دادگستری گلستان، رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی الارض و محاربه از بهمن 95 در دادگاه انقلاب گرگان آغاز شده بود.
هاشمیان گفت: اعضای باند معروف به 'قتل های سریالی'، بهار 94 به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: بررسی اسلحه کشف شده توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان گلستان نشان داد که با آن در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در گلستان و مازندران انجام شده است.
رییس کل دادگستری گلستان ادامه داد: به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی یادآور شد: بررسی‌ها نشان داد که این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌ مسلحانه می‌کرده که در عملیات ضربتی، آنها نیز دستگیر شدند.
هاشمیان اظهار داشت: اعضای این باند؛ دام، انواع ماشین آلات کشاورزی، موتور آب، موتورسیکلت و خودروهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مالباختگان، آنان را با اسلحه می کشتند.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 776256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =