شهردار اردبیل گفت: از آن جایی که امروزه اساس و پایه توسعه هر شهری برمبنای تعامل و تبادلات فرهنگی و اجتماعی با سایر شهر ها نهاده شده است، بنابر این رسالت اصلی شهرداری ها نیز یک ماموریت فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حمید لطف‌اللهیان در نخستین جلسه هم اندیشی مدیران ارتباطات شهرداری های شمال و شمالغرب کشور که به میزبانی اردبیل و با حضور شهرهای تبریز، ارومیه، زنجان و رشت برگزارشد، تصریح کرد: آشنایی و معرفی شهرها و ایجاد تعامل دوسویه ارتقا پیوست های پروزه های فرهنگی اجتماعی بخش عمده اهداف این جلسه است.

وی گفت : شهرداری ها بایستی با عبور از کارهای عمرانی در مسیر تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته و به سمت کارها و مسوولیت های فرهنگی بروند.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه استان های همجوار و برادر می توانند با نزدیکی بیشتر نسبت به اهداف سازمانی خود بهتر عمل کنند، افزود: خط مشی و ماموریت سازمانی در شهرهای در حال توسعه ایران برخلاف شهرهای توسعه یافته، به طور کامل مشخص نیست، بنابراین امیدواریم نزدیکی شهرداران شهرهای منطقه در رفع این مشکل موثر واقع شود.

شهردار اردبیل بیان کرد: امیدواریم در نشست های بعدی در خدمت شهرداران محترم شهرهای منطقه شمال و شمالغرب کشور در اردبیل باشیم تا با افزایش این ارتباط و تعامل به صورت یک واحد در تحقق اهداف خود عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه کارهای وسیعی از ابعاد عمرانی و اجتماعی برعهده شهرداری هاست، لذا برگزاری این نشست ها به صورت دوره ای، در راستای هموارسازی راه توسعه شهرها در ابعاد گوناگون نسبت به تبادل تجربه و اطلاعات اقدام شود.

شهردار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه اظهار کرد: اردبیل از شاه اسماعیل صفوی گرفته تا مفاخر مختلف تاریخی، دینی، علمی، فرهنگی و ... در طول تاریخ در کشور افتخارآفرینی کرده است.

لطف‌اللهیان قابلیت های تاریخی و طبیعی اردبیل را یادآوری کرد و افزود: اردبیل شهری است که هم از عناصر تاریخی همچون آثار متعدد دوران صفوی و هم از عناصر مهم طبیعی نظیر دریاچه شورابیل برخوردار است که این دو مقوله در توسعه پایدار این شهر تاریخی نقش اصلی داشته و خواهد داشت.

شهردار اردبیل با اشاره به نزدیکی شهر اردبیل به شهر توریستی سرعین و همجواری با سبلان به عنوان سومین قله بلند کشور، افزود: این دو مقوله از دیگر شاخصه های مهم و منحصربفرد شهر اردبیل است که مجموعه شهرداری و شورای شهر اردبیل با علم بر این واقعیت ها، نسبت به برنامه ریزی جهت بهره برداری بهینه از این ظرفیت ها اقدام می کند.

لطف‌اللهیان همچنین انجام اقدامات گسترده عمرانی در سطح شهر اردبیل را یادآوری کرد و افزود: با وجود اینکه شهرداری ها با افت شدید درآمد مواجه هستند، این مجموعه ها در چنین شرایطی نسبت به اجرای کارهای عمرانی بزرگ اقدام می کنند و این کار مصداق اقتصاد مقاومتی است.

شهردار اردبیل در انتهای سخنان خود پیشنهاد داد تا پارک ها و باغ هایی در شهرهای منطقه به طور متقابل به اسم شهرهای منطقه ایجاد گردد که زمینه نزدیکی فرهنگی و همدلی بیشتر در بین شهرها فراهم شود.

وی گفت: این اقدام کار زیاد پیچیده ای نیست و می توان با شناسایی مفاخر و اولویت های فرهنگی شهرها نسبت به طراحی و تعبیه تندیس و یادبود مفاخر شهر مربوطه در این پارک ها اقدام کنیم.

شهردار اردبیل همچنین به نقش روابط عمومی ها در داشتن شهری توسعه یافته اشاره کرد و گفت: امید است در فرصتی دیگر در اختیار شهرداران شهرهای همجوار قرار گرفته و در یک حرکت واحد خواسته ها و مطالبات خود را تحقق بخشیم .

46

کد خبر 776407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =