ایلنا نوشت: رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس با تکذیب موضوع مربوط به طرح عدم کفایت روحانی در مجلس، نسبت به عواقب اقدامات افراطی هشدار داد و گفت: از دل آتش‌زدن پرچم آمریکا در مجلس، مسائلی شبیه حمله به سفارت عربستان بیرون می‌آید.

جلال میرزایی گفت: ما در بهترین فرصت قرار داریم که مردم متوجه شوند دولت جمهوری اسلامی، مسئولان و حاکمیت برای برون‌رفت از بحران هسته‌ای، کوتاهی نکرده اند. بنابراین نباید اقدامی انجام دهیم که مردم فردا ما مسئولان را سرزنش کنند و فکر کنند که مقصر دولت ما بوده و کوتاهی دولت یا نظام باعث خروج امریکا از برجام شده است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم ایلام در مجلس دهم تاکید کرد: هم‌اکنون توپ در زمین اروپا است و باید به نحوی رفتار کنیم که اگر اروپایی‌ها متعهد ماندند، مردم و افکار عمومی متوجه شوند که دولت و مسئولان کوتاهی نکرده‌اند و آن زمان است که می‌توانیم با انسجام و وحدت ملی این چالش بزرگ را پشت سر بگذاریم.

رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس در پاسخ به پرسشی درمورد کلید زدن طرح عدم کفایت حسن روحانی در مجلس گفت: هیچ بحثی در این رابطه نشده و به نظر می‌رسد کسانی که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند، اطلاعی از فضای مجلس ندارند.

وی به عدم استقبال برخی مقامات مشهد در سفر اخیر رییس‌جمهوری به این شهر اشاره کرد و گفت: شاهد بودیم که به‌خاطر یک اختلاف‌نظر سیاسی درمورد تلگرام یا مباحث انتخاباتی که مربوط به ماه‌های گذشته است، آقای علم‌الهدی به استقبال روحانی نرفت و آقای رئیسی هم پیش از ورود رییس‌جمهور مشهد مقدس را ترک کرد. این جریان وحدت را به گونه‌ای تفسیر و تبیین می‌کند که همه مردم دقیقاً شبیه هم فکر کنند که امکان‌پذیر نیست؛ بلکه وحدت به معنای این است که کثرت را بپذیریم و به سمت وحدت برویم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: تحلیل‌ها و نتیجه‌گیری‌های این جریان تندرو براساس مفروضات غلط است و به همین دلیل می‌گفتند آمریکا از برجام خارج نمی‌شود. این جریان انتظار داشت رییس‌جمهوری صراحتاً اعلام کنند که ایران هم از برجام خارج می‌شود و شعار تند سرمی‌داد اما به این فکر نمی‌کنند که در این صورت، تکلیف مردم و پیامدهای این اقدام چه خواهد بود. متاسفانه این جریان متوجه پیامدهای اقدامات افراطی نیست و درنظر نمی‌گیرد که اگر احساسی و غیرعقلایی عمل کنیم، با دست خودمان اروپا را در کنار آمریکا قرار می‌دهیم.

رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس به آتش زدن پرچم امریکا در نشست روز چهارشنبه روز گذشته مجلس اشاره کرد و گفت: اتفاقاً بعد از اینکه آقای کوهکن، ذوالنور، ابطحی و چند نفر دیگر از اصولگرایان نسبت به آتش زدن پرچم آمریکا اقدام کردند، با بعضی از آن‌ها صحبت کردم. معتقدم آتش زدن برجام به‌صورت نمادین مشکلی نداشت اما جای این کار صحن علنی مجلس نیست. فارغ از آن، آتش زدن پرچم امریکا به هیچ عنوان درست نبود؛ چرا که از دل این بحث‌ها همان حمله به سفارت عربستان بیرون می‌آید.

27214

کد خبر 776456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =