سرپرست شهرداری کرج با اشاره به تکمیل ظرفیت مرکز دفن زباله حلقه دره و هزینه های گزاف رفع آلودگی های ناشی از آن گفت: با توجه به اینکه دفن زباله های شهرهای اقماری در این مرکز موجب تولید مضاعف شیرابه می شود، شهرهای اقماری موظف به پرداخت هزینه برای دفن زباله های خودهستند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: محمدرضا احمدی نژاد در بازدید از مرکز دفن پسماندها در حلقه دره، بر راه اندازی مجدد کارخانه تولید کود کپوست تاکید کرد و افزود: هنگام فعالیت این کارخانه روزانه 500 تن از زباله ها به کود کمپوست تبدیل می شدند و دفن پسماندها تا حدودی کاهش یافته بود. بر همین اساس راه اندازی مجدد کارخانه از ضروریاتی است که باید به سرعت در دستور کار سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج قرار گیرد.
وی با تاکید بر این که کارخانه یاد شده باید با حداکثر ظرفیت راه اندازی شود، عنوان کرد: سازمان مدیریت پسماند برنامه ای برای حل معضلات پیش رو ارائه کند تا طبق آن برنامه بتوانیم سریع تر مشکلات مرکز دفن را حل کنیم.
سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اینکه زیرساخت ها در حوزه پسماند مناسب نبوده است، اظهار داشت: ضروری است کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله ها از مبدا در دستور کار قرار گیرد تا دفن کمتری در مرکز دفن حلقه دره داشته باشیم.
ساماندهی سگ های بلا صاحب از دیگر موضوعاتی بود که در بازدید سرپرست شهرداری کرج از مرکز و محل نگهداری این سگ ها مطرح شد.

 

46

کد خبر 776482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =