شب گذشته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسب سالروز شهادت مصطفی بدر الدین از رهبران حزب الله سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شب گذشته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سالروز شهادت فرمانده حزب الله به انتخابات لبنان، حملات اسرائیل به دمشق و پاسخ سوریه، انتقال سفارت آمریکا به قدس، تظاهرات بازگشت و دیگر تحولات اخیر منطقه و لبنان واکنش نشان داد. نصرالله در سخرانی خود درباره حمله موشکی پنجشنبه شب و بامداد جمعه واکنش نشان داد و گفت 55 موشک به جولان اشغالی شلیک کرده ایم و رژیم صهیونیستی حتی جرات پاسخگویی نداشت.
دبیرکل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه با ارائه اطلاعاتی از حمله اخیر محور مقاومت به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی اعلام کرد، این حمله اخیر مقاومت مرحله جدیدی در نزاع با اسرائیل است و رژیم صهیونیستی حتی جرأت پاسخ به این حملات را نداشت، چراکه می‌دانست در این صورت، مرکز اراضی اشغالی هدف قرار گرفته می‌شود.


دبیرکل حزب الله در دومین سالگرد شهادت مصطفی بدر الدین، از رهبران حزب الله تصریح کرد: در آغاز به خانواده گرانقدر ایشان، به دلیل از دست دادن این عزیز تسلیت می‌گویم. مایه افتخار ما است که در شکل‌گیری هسته مقاومت در عراق با فرمانده شهید بدر الدین همکاری و شراکت داشتیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: سید بدر الدین در نبردهایش پیروز بیرون آمد. این فرمانده شهید به درست بودن نبرد در سوریه باور داشت و به همین دلیل، همه چیز را رها کرد تا به مسئولیت خود عمل کند. این فرمانده در پیروزی عراق علیه تروریسم نقش داشت و وی مشارکت قهرمانانه‌ای در جبهه سوریه داشت.

وی افزود: فرد مومن باید در مقابل دشمنان رویکردی سرسختانه داشته باشد و در میان برادرانش رحمت پیشه کند.مشروح سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان به نقل از ایسنا؛


می‌خواستند که سوریه همچون افغانستان باشد

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: طرف‌ها به دنبال این بودند که سوریه همچون ادلب کنونی یا افغانستان باشد.

وی تصریح کرد: ارتش سوریه در حال حاضر وارد آخرین نبردهای خود در "الحجر الاسود" شده است و به تامین کامل امنیت پایتخت و ریف آن نزدیک می‌شود و اینجا از شهدایی که در این نبرد جان باختند، یاد می‌کنیم.

وی افزود: پیروزی واقعی در سوریه را در وهله اول سوری‌ها رقم زدند و هم‌پیمانان نیز افتخار مشارکت با آنها را در این پیروزی داشتند.

اعتماد به وعده‌های واشنگتن حماقت است

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: آمریکا مجدداً ثابت کرد تنها چیزی که برایش اهمیت دارد، منافع خود آمریکا در وهله نخست و منافع اسرائیل در وهله دوم است. در پس تصمیم‌گیری‌های آمریکا ارزش‌های انسانی به هیچ وجه وجود ندارد.

سیدحسن نصرالله افزود: پس از تمامی تجربه‌ها با آمریکا، حماقت است که به تعهدات واشنگتن یا وعده‌هایش اطمینان کنیم. آمریکا ثابت کرد که حتی منافع هم‌پیمانان خود را در نظر ندارد؛ همانند کاری که با اروپایی‌ها در شورای امنیت کرد. آمریکا منافع هم‌پیمانان خود را مورد بی‌توجهی قرار داد. چگونه باید از آمریکا انتظار داشته باشیم که به عنوان مثال منافع کشورهای عربی را در نظر داشته باشد؟

نمی‌توان با مذاکره، نزاع با اسرائیل را حل و فصل کرد

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: تجربه آمریکا در توافق هسته‌ای ایران نشان داد که مذاکره راهی برای حل و فصل نزاع با اسرائیل نیست.

وی عنوان داشت: اسرائیل تلاش می‌کرد تا حمایت بین‌المللی را برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری‌های خود در جولان به دست آورد.

سید حسن نصرالله افزود: ۵۵ موشک به جولان اشغالی شلیک شد و اسرائیل تلاش می‌کند تا بر خسارت‌های خود سرپوش بگذارد. این حمله موشکی مهم یکی از روش‌های پاسخ‌دهی به تعدی‌های پی در پی اسرائیل به سوریه است. حمله موشکی به اسرائیل این پیام را داشت که از امروز به بعد اسرائیل نمی‌تواند تهدید کرده و دست به حمله بزند اما پاسخی به آن داده نشود. پیام حمله موشکی این بود که اسرائیل نمی‌تواند از امروز به بعد به سوریه حمله کند اما پاسخی دریافت نکند.

مرحله جدیدی در نزاع با اسرائیل آغاز شده است


دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: با حمله موشکی به جولان اشغالی، مرحله جدیدی در نزاع با اسرائیل آغاز شد.

وی گفت: با وجود تهدیدهای اسرائیل، این حمله موشکی مهم به جولان اشغالی صورت گرفت. اسرائیل جرأت پاسخ به این حمله موشکی را نداشت، چراکه می‌دانست که دومین حمله موشکی به مرکز فلسطین اشغالی صورت خواهد گرفت. ۵۵ موشک که برخی از آنها با حجم بزرگ بود، به پایگاه‌های اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان شلیک شد.

دبیرکل حزب الله با ارائه اطلاعاتی از حملات موشکی که اخیراً پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی را در جولان اشغالی هدف قرار داد، خاطرنشان کرد: این تجربه دروغ بودن ادعاهای اسرائیل را ثابت کرد، چراکه جبهه داخلی اسرائیل برای هیچ جنگی آماده نیست.

ما در مقابل مرحله جدیدی در سوریه هستیم


وی افزود: موضع کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در قبال تجاوز اخیر اسرائیل، شرم‌آور است و امری قبیح‌تر از این موضع‌گیری‌ها وجود ندارد. موضع واقعی بحرین همانی است که مردم بحرین و نه وزیر خارجه این کشور با رویکردهای وقیحش مطرح می‌کند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: ما در مقابل مرحله جدیدی در سوریه هستیم و مهم‌ترین چیزی که اخیراً حاصل گشت، شکستن هیبت اسرائیل بود.

وی افزود: در آن شب شلیک موشک‌ها، به جهان اعلام شد که ما نمی‌گذاریم سوریه مورد هجمه‌ها قرار بگیرد و مسئولیت ما تثبیت این معادله است.

با "معامله قرن" می‌خواهند کشور فلسطین در غزه شکل بگیرد

سید حسن نصرالله عنوان داشت: نکبة فلسطین لکه ننگی بر پیشانی جهانیان است و این نکبة از ۷۰ سال قبل تا به امروز ادامه داشته است. ما در مقابل چالش بزرگی هستیم که نام آن، "معامله قرن" هست که می‌خواهند آن را بر جهان تحمیل کنند. "معامله قرن" حکایت از این دارد که قدس پایتخت ابدی اسرائیل است و آوارگان نیز بازنمی‌گردند و غزه همان مکان کشور فلسطین است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: می‌توان "معامله قرن" را اینگونه خلاصه کرد که به منزله نابود کننده کامل مساله فلسطین است، انسان‌های شریف باید دست به چه کاری بزنند؟ از ملزومات معامله قرن این است که بر ایران اعمال فشار صورت گیرد و این اعمال فشار در سیاست و اقتصاد به اوج خود می‌رسد.

دبیرکل حزب الله عنوان داشت: اوج اعمال فشار بر ایران، در بیرون آمدن آمریکا از برجام و اشاره‌ها به اعمال تحریم‌های جدید نمود پیدا می‌کند.

وی افزود: غزه در حال حاضر با اقداماتی برای گرسنه نگه داشتن و وضعیت فاجعه بار در آن مواجه است که وضعیت در غزه تقریبا به اوضاع در یمن نزدیک می‌شود.

برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل پوشش دینی ایجاد می‌کنند


سید حسن نصرالله عنوان داشت: بدترین کاری که برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام می‌دهند این است که پوشش دینی و شرعی برای مقوله تسلیم شدن در مقابل اسرائیل ایجاد می‌کنند. مصیبت این است که عربستان وارد خط حمایت دینی از عادی‌سازی روابط با اسرائیل شده است. این اقدام عربستان حقی را به اسرائیلی‌ها می‌دهد و در مقابل حق فلسطینی‌ها را تضییع می‌کند. این بخشش کشورهای عربی در تقدیم کردن قدس به اسرائیل را تنها می‌توانیم از یک دشمن توقع داشته باشیم.

دبیرکل حزب‌الله افزود: هرگونه حساب باز کردن بر نظام‌های عربی یا سازمان‌های حقوق بشر اقدامی اشتباه است و وظیفه ایجاب می‌کند که بر ملت‌ها و مقاومت حساب باز شود.

تمامی طرح‌های ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان شکست خورده است


وی خاطرنشان کرد: طرح کنونی سه بخش دارد که ترامپ و نتانیاهو و محمد بن سلمان هستند و سقوط یکی از این طرف‌ها باعث از بین رفتن کامل این طرح می‌شود. تمامی طرح‌های این سه طرف شکست خورده است.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: هرگونه تهدیدهای اسرائیل سخنانی پوچ است. طرفی که می‌ترسد بسیار فریاد می‌کند و سعی دارد تا هول و وحشت را ایجاد کند اما به محض اینکه کسی به آن نزدیک می‌شود فرو می‌پاشد که این همان وضعیت اسرائیل است.

52310

 

 

کد خبر 777016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =