ایسنا نوشت: فرمانده کل سپاه گفت: به گفته رهبری، سپاه سازمانی فرهنگی، سیاسی، امنیتی و نظامی است؛ سپاه سازمانی انسان‌محور است.

سردار محمد علی جعفری در افتتاحیه اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی شهید شکری اظهار کرد: توجه سپاه به موضوع درمان و خدمات پزشکی در عرصه های مختلف از آنجایی است که سپاه پاسداران یک سازمان انسان محور است و نه تجهیزات محور. سازمانهای دیگر دنیا معمولا محوریت قدرتشان بر تجهیزات، فن آوری و قدرت آتششان است؛ اما سپاه پاسداران که به فرموده رهبری یک سازمان فرهنگی ،سیاسی ، امنیتی و نظامی است، لازم می داند که قدرت سازمانی خود را بیش از گذشته در رابطه با نیروی انسانی توسعه بدهد؛ آن هم نیروی انسانی مومن، بصیر و انقلابی.

وی ادامه داد: از شاخص های نیروی انقلابی ، مردمی بودن است. مردمی بودن، انقلابی بودن، ولایی بودن سازمان سپاه را یک سازمان جامع و همه جانبه می کند که خدارا شکر می کنیم، سپاه تا کنون این ویژگی ها را در خود حفظ کرده است.

جعفری گفت: مشکل ما الگو گیری و تقلید از سیستم های رایج در کشور و دنیا است. وقتی می‌گویند یکی از ویژگی‌های سپاه نظامی بودن است ، فکر می‌کنند ما می خواهیم از الگوهای ارتشی دنیا الگو بگیریم؛ این اشتباه است. تفاوت سپاه در همین ویژگی هایی است که ذکر شد؛ چرا که قبل از نظامی بودن سپاه یک سازمان مردمی ، فرهنگی و سیاسی است. باید خدمات بیمارستان‌هایی که افتتاح می‌کنیم به مردم و خانواده های کادر سپاه ارائه شود.

فرمانده کل سپاه گفت: معنای حرف‌هایم این نیست که سپاه صد در صد در کارها موفق بوده است. در اینجا موضوع منافع اقتصادی و درآمد مطرح می شود. باید مدام با این موضوع مبارزه کنیم. بسیاری از بیمارستان‌های خصوصی برای توجه به موضع خدمات مناسب در اولویت قرار می گیرند، اما با هزینه بیش تر هنر ما این است که یک مجموعه دولتی و حاکمیتی باشیم، خدمات ما ارزان باشد و هدفمان خدمت به مراجعه کنندگان باشد.

وی گفت: از آنجایی که اینجا دانشگاه هم است باید تربیت کادر پزشکی را هم انجام داد تا این بیمارستان یک نمونه باشد. وظیفه سپاه پاسداران الگوسازی است. مقام معظم رهبری یک بار فرمودند ما کاری جز الگو سازی نداریم، همه کارها باید طوری باشد که الگو دیگران شود. امیدواریم ویژگی های این بیمارستان انحصاری نباشد و الگویی برای سایر بیمارستان های کشور و منطقه باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلابی عمل کردن، سازمان سپاه را تبدیل به یک سازمان جامع و همه جانبه کرده است، گفت: در مجموعه سپاه باید از مقوله درآمدزایی دوری کنیم.

ملت فلسطین با مقاومت طعم شیرین پیروزی را خواهد چشید 

همچنین سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی دندانپزشکی شهید شکری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس اشغالی و شهادت بیش از ۵۰ فلسطینی در چند روز اخیر اظهارداشت: دنیا پر از ظلم و جور رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکاست و برخی کشورهای خائن منطقه که نام اسلام را هم یدک می کشند، در این ظلم و ستم به مردم مظلوم و مسلمان منطقه شریک هستند و این مسئله برای جهانیان آشکار است.

وی افزود: این استقامت و پایداری که به تبعیت از انقلاب اسلامی در سطح منطقه انجام می گیرد به دلیل درس هایی است که از مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی و جنگ ۸ ساله و حوادث دیگری مثل استقامت جنوب لبنان، سوریه و یمن به دست آمده است.

جعفری در ادامه تصریح کرد: مردم منطقه با فداکاری هایشان شیرینی پیروزی را چشیدند و ملت فلسطین نیز با همین استقامت می تواند شیرینی پیروزی را در آینده ای نزدیک بچشد.

اعلام آمادگی ایران برای همکاری نظامی با بولیوی

امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با فرمانده نیروهای مسلح بولیوی با بیان اینکه آمریکای لاتین در سیاست خارجی و دفاعی دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای دارد، اظهار داشت: برهمین اساس، برای توسعه مناسبات دفاعی نظامی با کشور بولیوی ارزش قائل هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت بولیوی سالهاست پیام استقلال و مقابله با سیاست های یک­جانبه گرایانه سرداده است، افزود: یقین دارم همانطور که امروز ملت­های آزادیخواه از سیمون بولیوار به نیکی یاد می کنند، از دولت و ملت شما هم به عنوان تداوم بخش راه آنان به عظمت یاد خواهند کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از عدم پایبندی و خروج منفعت طلبانه آمریکا از توافقنامه بین المللی معتبر و چندجانبه از جمله برجام خاطرنشان کرد: طی 40 سال گذشته ملت ایران بارها شاهد بدعهدی و نیات بدخواهانه آمریکا بوده است، اما جمهوری اسلامی ایران، مقتدر و استوار مسیر تعالی و پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

وی در همین زمینه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در همین مدت با انواع تحریم های ظالمانه دشمن مواجه بوده و همچنان این تهدیدات ادامه دارد و با وجود این تحریم و تهدیدات، ملت ایران همچنان با قدرت روی پای خود ایستاده و خودکفایی و خوداتکایی کشورمان در حوزه های دفاعی و نظامی موید این موضوع است و بحمدالله تمام نیازهای دفاعی نیروهای مسلح کشورمان را از تولیدات بومی تامین می کنیم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از حمایت دولت بولیوی از مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران از جمله در موضوع هسته ای ایران در مجامع بین المللی و قطعنامه های ادعایی حقوق بشری سازمان ملل تشکر می کنم، افزود: معتقدم حضور کشورهای مستقل همچون بولیوی در شورای امنیت می تواند به تحکیم ثبات و امنیت جهان کمک شایانی کند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سیاست های مستقلانه آقای مورالس در موضوعات بین الملل استقبال و از آن حمایت می کند، گفت: معتقدیم کشورهای مستقل باید سیاست­های دفاعی مستقل داشته باشند و در این راستا جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می دارد آماده همه گونه همکاری با کشورهای دوست و مستقل و انتقال تجارب خود در زمینه های دفاعی و نظامی و فنی است.

فرمانده نیروهای مسلح بولیوی نیز در این دیدار با اشاره به ملاقات های خود با مقامات سیاسی، دفاعی و نظامی کشورمان اظهار داشت: روحیه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی ملت و دولت ایران اسلامی قابل تقدیر است و این ناشی از ایمان ملت ایران به خداوند است.

دریابد جمیل بورداسوسا در ادامه با اشاره به روحیه ضداستکباری و امپریالیستی دو ملت ایران و بولیوی افزود: بسیار علاقمندیم روابط دو کشور را در حوزه های فناوری، علمی، صنعتی و ارائه تجارب ارزنده ای که به دست آورده اید گسترش دهیم.

وی مبارزه با قدرت مداری و زورگویی نظام استکباری را از اهداف ملت بولیوی دانست و ادامه داد: نظام استکباری طی سالیان گذشته تلاش داشته تا کشور ما را تابع سیاست ها و مطامع خود کند اما مردم بولیوی در مقابل این زورگویی کشورهای استکباری مقاومت کرده و براین اساس بر خود می بالند.

فرمانده نیروهای مسلح بولیوی با اشاره به تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران طی سالیان گذشته خاطرنشان کرد: با وجود این تحریم ها جمهوری اسلامی ایران به توسعه چشمگیری در حوزه های نظامی و دفاعی دست یافته که معتقدیم این توانمندی و افتخارات با عقیده، ایمان راسخ، انگیزه والا و هویت ملی ایرانیان به دست آمده است که ما هم در کشور بولیوی به دنبال این سیاست هستیم.

29214

کد خبر 777051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =