مرتضی حیدری می‌گوید مرحوم قاسم افشار فعالیت‌های زیادی در امور خیریه داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرتضی حیدری، گوینده شناخته شده خبر و مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید مرحوم قاسم افشار در روز آزمون ورودی او به سازمان صدا و سیما حضور داشته است.

حیدری در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین به خاطرات آشنایی‌اش با قاسم افشار اشاره کرد و گفت: «اولین خاطرات من از ورود به سازمان صدا و سیما با ایشان بود. در واقع در روز مصاحبه اولیه ورود به سازمان من ایشان به همراه آقای حکیم‌ هاشمی که اساتید برجسته ما هستند و آقای بوالی تشریف داشتند. آن روز این سه نفر با ما مصاحبه کردند که هر سه بعدها از دوستان بسیار عزیز ما شدند. آقای افشار هم همیشه برای من سمت استادی داشتند و خدا رحمت‌شان کند.»

حیدری ادامه داد: «قبل از آزمون من آقای افشار را از طریق تلویزیون می‌شناختم اما در جلسه مصاحبه اولیه ورود من به سازمان با حضور ایشان بود و بعد هم که افتخار همکاری مستقیم با ایشان را پیدا کردم و همیشه از ایشان یاد گرفتم.»

این گوینده خبر با اشاره به ویژگی‌های مثبت اخلاقی و رفتاری مرحوم افشار افزود: «آقای افشار واقعا انسانی اخلاق‌مدار، بسیار خوش‌ مشرب با اصول و در عین حال شوخ طبع بودند. ایشان علاوه بر اینکه در کارشان بسیار جدی و حرفه‌ای بودند ولی در مشی خصوصی‌شان بسیار فرد خوش‌اخلاق و خوش‌برخوردی بودند. این را همه همکارانی که از نزدیک با ایشان آشنایی داشتند و همکاری کرده بودند می‌دانستند.»

حیدری در پاسخ به این سوال که چقدر در جریان قطع همکاری مرحوم افشار با تلویزیون بوده و دلیل این موضوع نیز توضیح داد: «من از این مسائل اطلاعی ندارم، فقط می‌دانم ایشان کسالت داشتند و به خصوص چشم‌هایشان خیلی ناراحت بود ولی در عین حال همچنان فعالیت می‌کردند و در امور خیریه نیز مشارکت زیادی داشتند. ایشان صندوق قرض‌الحسنه داشتند و کارهای خیر زیادی انجام می‌دادند. همان زمان هم در سازمان صدا و سیما مشغول فعالیت بودند نیز به این امور خیریه مشغول بودند. اما شنیدم که بعد از اینکه دیگر به سازمان تشریف نیاوردند نیز همچنان آن امور را با قوت پیگیری می‌کردند.»

58244

کد خبر 777391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
  62 2
  متاسفانه تا یکی زنده است به او بدی می شود، وقتی مرد همان هایی که به او بدی کردند شروع به دادن پیام تسلیت می کنند و زیر تابوتش به صف می شوند
  • بی نام IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
   2 0
   بارها. شما از کجا میدونی نرفته؟ شما رفتی شاید یا از نزدیک شاهد بودی؟
 • بی نام IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
  62 11
  یک سوالی که از مسئولین صدا و سیما دارم این است که آیا اصولاً محمدرضا حیاتی نباید بازنشسته بشه؟ آیا به ذهن خود آقای حیاتی این موضوع تداعی نمی شود که: «من خدای ناکرده فرصت شغلی را از یک جوان ایرانی ربوده ام؟»
 • GB ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
  8 1
  این شد خاطرات؟
  • بی نام IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
   0 0
   خاطره است دیگه اینم یه جورشه
 • بی نام IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
  0 0
  این آقای افشار مرد بزرگی بود و کاری کرد که بزرگ در یادها بماند
 • بی نام IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
  0 0
  همه میدونستن چرا مرحوم افشار از صدا و سیما رفت نمی دونم چرا ایشون میگن بی خبر بودن
 • بی نام IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
  0 0
  آقای حیاتی که گفتن دقیقا بعد سال ۸۸ ایشون رفتن از صدا و سیما چطور پس ایشون میگن در جریان نبودن