مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب لرستان از غیر قانونی بودن نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مدیرعامل این شرکت در خصوص نصب مستقیم پمپ برروی کنتور و یا شبکه آب گفت: مشترکيني که به صورت مستقيم اقدام به نصب پمپ بر روي کنتور و يا شبکه توزيع آب کنند، برخورد قانوني خواهد شد.

حمیدرضا کرم وند افزود: هر مشترکی که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمپ برای تقویت فشار آب داخل ساختمان باشد حتمی می بایست بین پمپ و کنتور از مخزن ذخیره آب استفاده کند.

وی همچنین دراین خصوص گفت: طبق بند ۲-۳۴-۴ آیين نامه عملياتي و شرايط عمومي تعرفه هاي آب و فاضلاب کشور در مواردي که در شبکه افت فشار و يا کمبود آب وجود دارد مشترک اجازه نصب پمپ بر روي شبکه آب شهري به طور مستقيم را نخواهد داشت و در صورت تخلف، شرکت نسبت به قطع انشعاب آب تا برچيدن پمپ اقدام خواهد کرد.

کرم وندبه مشکلات ناشی از نصب مستقیم پمپ برروی شبکه آب اشاره و تاکید کرد: این اقدام باعث نشان دادن مصرف غیر واقعی بر روی کنتور آب و تحمیل آب بهای بسیار بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترکین (در مواقع افت فشار آب به دلیل مکش پمپ آب به همراه مقادیر زیادی هوا و کف از کنتور عبور می کند)

و همچنین ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد تعداد زیادی پمپهای خانگی بر روی شبکه آب شهر موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شوند که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا دارای نشتی است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان در پایان از مشترکین درخواست کرد: ضمن رعایت الگوی مصرف درفصل گرما در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا وجودانشعابات غیرمجاز ونصب پمپ بدون مخزن برروی شبکه آب به مرکز ارتباط مردمی 122این شرکت که بصورت 24ساعته اماده پاسخگویی می باشد و تماس با آن رایگان می باشداطلاع داده شود تا همکاران در اسرع وقت رسیدگی کنند.

 

46

کد خبر 777619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =