مهر نوشت:وزیر اطلاعات با بیان اینکه مرحوم طباطبایی انسانی بصیر و ژرف نگر بود که به صورت سطحی به مسائل نگاه نمی‌کرد، گفت: حریت و آزادگی از خصوصیات شخصیتی این عالم مردمی بود.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی مرحوم طباطبایی، گفت: وی انسانی بصیر و ژرف نگر بود که به صورت سطحی به مسائل نگاه نمی کرد و همچنین حریت و آزادگی از خصوصیات شخصیتی این عالم مردمی بود.

وی افزود: این شخصیت بزرگوار هرگز فکر نمی‌کرد که بخاطر بیان آنچه را که به او می‌رسد، تریبون و میکروفن را از دست بدهد.

وزیر اطلاعات در پایان تاکید کرد: ایشان روح علمایی داشت و در هر کاری رضای خدا را مدنظر می‌داد، هر چند رضای خدا در قبال بنده خدا نارضایتی ایجاد کند.

مرحوم «سید مهدی طباطبایی» مصداق بارزی از روحانیت مردمی بود

همچنین حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم تشییع مرحوم حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حجت الاسلام طباطبایی از مصادیق یک عالم ربانی بود، اظهار داشت: او یک استاد نظری و عملی اخلاق اسلامی بود و ویژگی‌هایی مانند آزادگی، تقوا، انصاف، متانت و سنجیدگی در سخنان این استاد اخلاق، او را تبدیل به یک شخصیت قابل احترام و ویژه ساخته بود.

وی افزود: او شباهت های زیادی به جد بزرگوارشان پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین (ع) داشت.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع این عالم بزرگ، تصریح کرد: امروز مردم از هر قوم، تبار و گروه سیاسی برای تجلیل از این استاد بزرگ اخلاق آمده‌اند.

امیری ادامه داد: حجت الاسلام طباطبایی نمونه بارزی از روحانیت مردمی بود که با طلبگی زندگی کرد و همواره بین مردم بود و دغدغه آنها را داشت.

وی در پایان گفت: اینکه ایشان در ماه مبارک رمضان به دیدار خدا رفتند، از الطاف دیگر پروردگار به این سید بزرگوار و عالم ربانی بود.

مرحوم سید مهدی طباطبایی همواره در خدمت آرمان‌های امام و رهبری بود

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در حاشیه مراسم تشییع حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی با بیان اینکه مرحوم طباطبایی تمام طول عمر خود را در راستای رضای خداوند سبحان سپری کرد، اظهار داشت: او در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان یک عالم دینی مورد احترام مردم بود و نقش بسزایی را ایفا کرد.

وی افزود: ایشان همواره در خدمت آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بود و در توان و ظرفیت سیاسی، علمی و اجتماعی ارزشمند خود گام برمی‌داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتساب حجت الاسلام طباطبایی به آیت الله سعیدی، خاطرنشان کرد: ایشان در بیت شهادت و جهاد بعنوان یک فرد موثر، راه آن شهید عالی قدر را تداوم بخشید.

ابوترابی فرد در پایان با بیان اینکه مرحوم طباطبایی افتخار خود را ارتباط و انس با مردم خصوصا طبقات ضعیف می دانست، تصریح کرد: امروز تجلیل و تکریم مردم تهران از این عالم خدوم نشان دهنده قدرشناسی مردم از یک عالم وارسته است.

2929

کد خبر 777771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =