رئیس‌جمهور تاکید کرد: نباید فضایی برای ترویج بددلی در کشور ایجاد شود.

رئیس‌جمهور هرچند دیروز گفت که وقت پاسخ دادن به دروغ‌هایی که علیه او گفته می‌شود را ندارد اما ظاهراً منتظر بود که قبل از سفر به دمشق یک خبرنگار ایرانی در تهران از او بپرسد تا در اولین روز ثبت نام دهمین انتخابات ریاست جمهوری او هم شمعی به افتخار انتخابات روشن کند.

احمدی‌نژاد دیروز در میان «شقشقه»‌اش ناخواسته خبر داد که به ستاد انتخاباتی‌اش پیام هم داده و علیرغم آنچه گفته می‌شود، دولت این روزها فقط به کار فکر می‌کند و وقتی برای فعالیتهای تبلیغاتی نمی‌گذارد. احمدی‌نژاد روز گذشته گفت که «ما وقتی را که ملت در اختیارمان قرارداده است باید برای خدمت بگذاریم و آن مقدار هم که نیاز به اطلاع‌رسانی هست در حداقل آن باید انجام دهیم» و اظهار کرد: «به کسانی که تحت عنوان ستادهای مردمی می‌خواستند کار کنند به آن‌ها پیغام دادم که در فضای شما نباید مطلقا حرف دیگران باشد، علیه دیگران، توهین به دیگران و اصلاً راجع به دیگران حرفی بزنند اصولاً نباید کاری داشته باشند. شما باید حرف خودتان را بزنید، غلو نکنید، واقعیات را در حدی که لازم است و واقعیت و ارزش گفتن دارد بگویید؛ خیلی چیزها هست واقعیت دارد ولی ارزش گفتن ندارد طوری نباشد که بخواهید ضعف‌ها را بپوشانید. هر کسی ضعف و اشکالی دارد.»

رئیس‌جمهور که روز گذشته وعده داد که «در آینده درباره انتخابات مفصل با مردم عزیز صحبت خواهد کرد» گفت: «می‌خواهم به هواداران توصیه کنم کسی حق ندارد به بهانه حمایت، فرد دیگری را تخریب یا توهین کند و یا افترا بزند و یا دروغ بگوید. البته برخی‌ها در این‌گونه کارها حرفه‌ای هستند، همین الان در این مراسم فردی به من گفت نمی‌خواهید به دروغ‌هایی که علیه شما می‌گویند جواب بدهید؟ گفتم من وقت ندارم. باید کار کنیم و به نظرم ورود به این عرصه به حال کشور مضر است؛ بنابراین هیچ کس حق ندارد به خصوص به بهانه طرفداری از بنده به دیگران حرفی بزند.»

وی تأکید کرد: «نباید فضایی برای ترویج بددلی در کشور ایجاد شود، بلکه انتخابات باید به تقویت وحدت و همبستگی ملی منجر شود و تجلی قدرت ملی برای پیشبرد امور کشور باشد. باید به نقطه‌ای برسیم که بعد از انتخابات، جایگاه کشور در جهان و اقتدار ملی بالاتر برود و قدرت اعمال مدیریت افزایش پیدا کند و همه این‌ها نیازمند یک فضای تعاملی سازنده و منطقی است.»

رئیس‌جمهور که روز گذشته اعلام کرد از «کسانی که در این چهار سال علیه من حرف زدند و الان هم می‌گویند، گذشت کردم»، نشان داد که به عنوان مدعی پا در عرصه انتخابات می‌گذارد: «من قبلا هم گفتم از همه کسانی که در این چهار سال علیه من حرف زدند و الان هم می‌گویند، گذشت کردم و هیچ دنبال نکردم و دنبال هم نمی‌کنم ولی بالاخره این چیزهایی است که آثار دارد و ممکن است نتیجه آن به کسانی که می‌خواهند چنین اخلاقی را منتشر کنند برگردد.»

رئیس‌جمهور تأکید کرد: نباید فضایی برای ترویج بددلی در کشور ایجاد شود بلکه انتخابات باید به تقویت وحدت وهمبستگی ملی منجر شود و تجلی قدرت ملی برای پیشبرد امور کشور باشد. محمود احمدی‌نژاد در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به آغاز ثبت نام نامزدهای دوره دهم ریاست جمهوری و گرم‌تر شدن فضای انتخاباتی در کشور چه توصیه‌هایی دارید، گفت: انتخابات حق مردم است و کاندیداها و هواداران‌شان هم حق دارند تبلیغات کنند؛ در تبلیغات اصل بر معرفی کاندیداست، خودشان را معرفی کنند و همه باید تلاش کنند فضای مناسب و آرامی باشد. اگر خدای نکرده فضای تهمت و دروغ و تخریب باشد فضا گرد و غباری و در این فضا تشخیص هم سخت می‌شود و این تضییع حق مردم است.

احمدی‌نژاد گفت: من قبلا هم گفته‌ام همه باید بیایند و دیدگاه‌های خود را مطرح کنند، حرف بزنند، برنامه‌ها را بگویند و ملت هم انتخاب می‌کند و هر انتخابی ملت انجام دهد همه باید بپذیرند؛ همه یک رأی دارند. بنده هم درانتخابات یک رأی دارم که می‌دهم و در نهایت هرچیزی که ملت تصمیم بگیرد همه باید تبعیت کنند، برای اینکه کشور جلو برود و آرمان‌های ملت ما محقق شود و عزت ما محفوظ و روزافزون باشد.

کد خبر 7780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =