ایلنا نوشت: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و مذاکره با اروپا گفت: کلید حل مشکلات کشور در دست مردم است؛ دولت آن را در دست بگیرد و قفل بحران آفرینی‌های غرب را بگشاید.

محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهارکرد: دو سال فرصت‌گذاری در رسیدن به توافق هسته ای و دو سال هم در فضای عدم اجرای توافق نشان داد راه حل مشکلات در سیاستگذاری ایران است زیرا دشمنان کلید حل مشکلات را به دست ما نمی‌دهند.

اهم سخنان وی از این قرار است:
*امروز ضروری‌ترین امر اتحاد دولت و ملت است. آمریکایی‌ها ۴۰ سال است علیه ملت ما شرارت می‌کنند، ملت هم با هوشیاری و رصد این دشمنی‌ها لحظه‌ای از ایستادگی و مقاومت و اعلام انزجار از دولت آمریکا با شعار مرگ بر آمریکا و سایر شعارهای ضد سلطه‌گری غرب و آمریکا غفلت نکرده‌اند و مثل کوه ایستاده‌اند.

*مذاکره با اروپا برای اتمام حجت است. اگر اروپا بخاطر پیوندهای سیاسی و اقتصادی خود با آمریکا عمل به توافقات و امضای خود در برجام را زیر پا بگذارد، از ایران انتظار نداشته باشد که پس از تخلف صریح بین‌المللی آمریکا در برجام بماند یا زمان را هدر بدهد و وقت‌کشی اروپا را تحمل کند.

*حزب موتلفه قبلا هم تذکر داده است که اروپایی‌ها آماده اتخاذ تصمیم مستقل از آمریکا نیستند و در موضوعات دفاعی ایران و پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و مخالفت با اقتدار ایران در منطقه با آمریکا هم‌نظرند. با خروج آمریکا از برجام عملاً این پیمان بین‌المللی از بین رفته است و مذاکره با اروپا برای وصله و پینه کردن برجام هم جواب نمی‌دهد مگر اینکه اروپایی‌ها تضمین قابل قبولی بدهند.

*{با اشاره به بیانیه نشست سازمان کنفرانس اسلامی در استامبول} مردم فلسطین نیازی به حرف و بیانیه ندارند، آنها به پول، تدارکات و پشتیبانی‌های عملی و علنی سیاسی نیاز دارند و این وظیفه ملت‌های مسلمان و دولت‌های کشورهای اسلامی است که باید به هر نحو اقدام کنند. رژیم صهیونیستی بارها ثابت کرده است که جز زبان زور را نمی‌فهمد.

*بیت‌المقدس پایتخت مردم فلسطین است و با ادامه غصب و پیشروی در اشغالگری صورت مسئله عوض نمی‌شود.

*نتایج انتخابات عراق را مثبت می‌دانم. با ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، نصر به رهبری حیدرالعبادی و دولت قانون به رهبری نوری المالکی مشکلی در شکل‌گیری یک دولت نیرومند در عراق که منافع و مصالح ملت بزرگ عراق را تأمین کند و از مداخلات خارجی به دور نگه دارد، بوجود نمی‌آید. اگر سید عمار حکیم هم به این ائتلاف بپیوندد بهترین شرایط رقم خواهد خورد.

*وزارت کشور با تأخیر غیر قابل توجیه اعلام کرده موضوع اعتراضات در کازرون متوقف شده است، بنابراین بهانه‌ای برای تجمع وجود ندارد. مردم باید شرارت ضد انقلاب و منافقین را رصد کنند و اجازه ندهند آنها از این موضوع بهانه‌ای برای ناامنی درست کنند.

*شایعه کشته شدن یا زخمی شدن بن سلمان در جریان یک درگیری در درون کاخ سلطنتی سعودیها و سایر اخبار نشان می‌دهد عربستان انبار باروت است. هنر آمریکایی‌ها تاکنون این بوده که کبریتی به این انبار نرسد. اما بعید می‌دانم موفق به این کار برای همیشه شوند.

*{با اشاره به تصویب لوایح مربوط به FATF در مجلس} نمایندگان محترم باید توجه داشته باشند راهی برای تسلط اجانب برای ضربه به اسلام و نظام باز نکنند، این با شرع مقدس اسلام و قاعده نفی سبیل مغایر است. ضمن اینکه این مساله با اصول ۱۵۲ و ۱۵۳ قانون اساسی همخوانی ندارد.

2727

کد خبر 778281

برچسب‌ها