سورنا ستاری طی سفر امروز خود به استان البرز با حضور در مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش و فناوری تولید بذر به بخش خصوصی گفت: رونق بخش کشاورزی با ایجاد سازوکار انتقال تحقیقات مرز دانش به بخش خصوصی محقق می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بیان اینکه مسیر آغاز شده توسط موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی در توسعه دانش و فناوری بخش خصوصی، راه صحیح و توسعه دهنده فناوری‌های بخش کشاورزی است گفت: موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی جزو قدیمی‌ترین موسسات تحقیقاتی کشور است و اقدامات فوق العاده‌ای در حوزه تحقیقات انجام داده است اما انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری سازی این توانمندی ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است.
وی افزود: باید از طریق انتقال و واگذاری دانش و فناوری شکل گرفته در موسسه تحقیقاتی و انتقال آن به بخش خصوصی درآمد حاصل شده صرف گسترش تحقیقات و پژوهش های پایه آینده شود.
امضای قرادادهای انتقال فناوری بذر
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، استاندار البرز و رییس مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر چهار قرارداد انتقال دانش فنی با حضور نمایندگان شرکت های بخش خصوصی منعقد شد.
همچنین در ادامه این مراسم یادبودمزرعه امید و تلاش با حضور رییس سازمان تحقیقات کشاورزی و استاندار به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اهدا شد.
بازدید از شرکت دانش بنیان در حوزه دام و طیور
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه سفر به استان البرز، از شرکت دانش بنیان پسوک دیدن کرد. این شرکت فناور پس از موفقیت در تولید و عرضه واکسن های نیوپاسول 101، فلوپاسول و نیوپاسول 102 برای پیشگیری و کنترل دو بیماری مهم صنعت طیور یعنی نیوکاسل و آنفلوآنزا و واکسن جدید سه گانه ای بنام نیوپاسول 103 را برای اولین بار در کشور تولید کرده است.
تولید آنتی ژنهای پسوفلو و پسوکاسل که برای انجام آزمایش های تشخیصی بیماری های آنفلوآنزا و نیوکاسل به کار می روند از تولیدات شرکت دانش بنیان پسوک است.
تولید تخم مرغهای جنین دارSPF از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان به شمار می رود.

 

46

کد خبر 778320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =