روزنامه اعتماد با صادق زیباکلام در باره بازنشستگی‌اش مصاحبه کرده است.

بخشی از این مصاحبه را می‌خوانید:

شغل ديگري به جز تدريس در دانشگاه داريد؟
خير؛ برخلاف همه در جمهوري اسلامي كه دوست دارند بگويند مستضعف هستيم، از طرف خانواده پدري و مادري بسيار ثروتمندم و اگر حقوق دانشگاه را هم نگيرم، با فرزندانم تا آخر عمر مي‌توانيم خيلي راحت زندگي كنيم.

چند سال تدريس كرديد؟
٢٥ سال دانشكده حقوق، چند سال دانشكده فني و ٧ سالي هم مرخصي بدون حقوق براي دكترا گرفته بودم. من استاد تمام هستم و قرار بود كه با استاد تمام منعطف‌تر برخورد شود. در دوران آقاي احمدي‌نژاد كه خيلي از اساتيد را به دلايل سياسي بازنشسته كردند، چنين بحثي مطرح بود.

بعد از بازنشستگي مي‌توانيد از اتاق‌تان در دانشگاه استفاده كنيد؟
بله؛ اتاقم را مي‌گيرند و از همين الان غصه قاب‌هايم را گرفته‌ام. چون قاب‌هايي كه در اتاق من است، بخشي از تاريخ ايران است. من معتقدم اصلح‌ترين مرجع براي تشخيص بازنشستگي گروه‌هاي آموزشي هستند.

شكايت مي‌كنيد؟
اگر گروه علوم سياسي بگويد من توانمندي ندارم، من مي‌روم و پشت سرم را نگاه نمي‌كنم. اما در صورتي كه گروه علوم سياسي بر توانايي تدريس من اذعان كند، اعتراض قانوني به تصميم رييس دانشگاه خواهم كرد.

45302

کد خبر 778390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علیرضا طبیجی IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  1 0
  از کجا؟
 • بی نام IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  3 3
  شايد با بازنشسته شدن اساتيد، جمعي از جوانان بتوانند جذب دانشگاهها شوند. قرار نيست كه همه تا آخر عمر در يك شغل بمانند.
 • بی نام A1 ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  2 4
  کمترین ارزشی برای نیروی انسانی‌ قائل نیستند... اون از جوان‌ها که مجبور میشن برن خارج، این هم از سرمایه هأیی مثل استاد دانشگاه که به اجبار بازنشسته میشن، در شرایطی که شرایط سنی بعضی‌ از آقایون به لطیفه روزمره تبدیل شده...
 • بی نام A1 ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  3 6
  برو قربونت پشت سرت هم نگاه نکن،کشتی مارو،آدمی میگه من ننه بابا پولدارم که نوکیسه هست،والا آدم پولدار این حرفو نمیزنه.برعکس شما که مستضعف نیستی ننه بابا پولدار.
 • بی نام IR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
  3 3
  انکار و مهره سوزی تخصص دولت مردان ایرانه