سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز دوشنبه در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که ایران مقابل سیاست های جدید ترامپ متحد و یکپارچه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید بعیدی نژاد در اینستاگرام نوشت: محققان و اندیشکده های مطالعات امنیت بین‌المللی در همان دقایق اولیه بعد از سخنرانی وزیر خارجه آمریکا با تعجب و نوعی مضحکه، سیاست اعلام‌شده‌ دولت آمریکا مقابل ایران را توهم و تحقق آن را غیرممکن خواندند.

بعیدی نژاد در این خصوص نوشت: دولت ترامپ در یک سال و نیم گذشته خیلی تلاش کرد که جوهر اصلی نفرت خود نسبت به برجام را به دلیل اینکه می‌دانست مورد مخالفت صریح جهانی قرار می‌گیرد، ظاهر نسازد و آن را با عباراتی مانند ضرورت اصلاح برجام 'در برخی زمینه‌های مشخص' بپوشاند. اما امروز که به آخر خط رسید آن را رو کرد: سیاست غنی‌سازی صفر.

وی تصریح کرد: پذیرش غنی‌سازی مهم‌ترین دستاورد برجام و اساس محوری آن توافق است و تنها تغییر سیاست دولت اوباما در پذیرش غنی‌سازی بود که آغاز مذاکرات برجام را باعث گشت.

سفیر ایران در لندن افزود: بازگشت به سیاست گذشته 'غنی‌سازی صفر' به این معناست که برجام ازنظر آمریکا اصلاً قابل اصلاح هم نیست. تمامی برجام بر محور اساسی انجام غنی‌سازی نوشته‌شده است و امکان ندارد برجام را بتوان منهای برنامه غنی‌سازی حتی اصلاح کرد.

وی ادامه داد: دولت ترامپ امروز بجای آنکه سیاست جدیدی را اعلام کند بیش از همه‌وقت خوی استکباری و متوهم آمریکا را به نمایش گذاشت.

بعیدی نژاد تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران در مردود دانستن سیاست جدید دولت ترامپ متحد و یکپارچه است.

کمتر از دو هفته پیش، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با نادیده گرفتن تمام تعهدات خود نسبت به برجام، به‌صورت یکجانبِه از توافق هسته ای خارج شد.

52310

کد خبر 778669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  1 2
  بنظر من آمریکا انتظارات بزرگی برای بعد از خروج از برجام از جامعه جهانی داشت، اما سخنرانی رهبر عزیز همه این انتظارات را بهم ریخت و آمریکا از این که هم از برجام خارج شده و هم کمی هزینه برای خود درست کرده است و انتظاراتش برآورده نشده است، ناراحت است و این سخنان کاملا از روی ناراحتی و عصبانیت می باشد.
 • بی نام A1 ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  2 0
  منم اگه تو انگلیس بودم شاید الان همینا رومیگفتم ولی فعلا تو ایرانم و باید به فکر دوران پساتحریم باشم...