میزان نوشت: سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه ثبت سفارش تولیدکنندگان لوازم خانگی با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می‌شود، گفت: کمبود لوازم خانگی در بازار طی یک هفته آینده برطرف می‌شود.

حمیدرضا غزنوی، از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان لوازم خانگی خبر داد و اظهار کرد: ثبت سفارش در سامانه نیما انجام شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه اولویت بندی که در سامانه آمده کمی کار را دشوار کرده است که در آینده اصلاح خواهد شد، افزود: این اقدام بانک مرکزی اقدامی مناسب است که نواقص آن باید با تعامل رفع شود.

وی با بیان اینکه از ابتدا اردیبهشت ماه ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است، گفت: از نظر تامین مواد اولیه با مشکل خاصی مواجه نیستیم اما، امیدواریم برای سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی نیز تدبیری اندیشیده شود تا شرایط تولید بهتر از گذشته شود.

غزنوی افزود: تک نرخی کردن نرخ ارز از سوی دولت و همچنین اینکه این نرخ ثابت باقی نماند تدبیر درستی است که تولیدکنندگان از این طرح حمایت می‌کنند.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به اینکه با توجه به تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تولیدکنندگان آیا قیمت لوازم خانگی کاهش می‌یابد، تصریح کرد: متوسط افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی ۷ درصد افزایش یافته است که آن هم به دلیل افزایش نرخ ارز، افزایش دستمزد و قیمت مواد اولیه بوده است و این افزایش قیمت کاهش نخواهد یافت.

وی تاکید کرد: عدم ثبات نرخ ارز در تامین قطعه مشکلاتی را برای تولیدکنندگان پیش آورده بود که موجب کمبود کالا در بازار شد اما، طی یک هفته آینده مشکل کمبود کالا برطرف می‌شود.

35225

کد خبر 778932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
  1 0
  تکلیف کسب و کارهای کوچک که برای خرید مواد اولیه از خارج کشور با دلار آزاد خرید میکنن چیه؟ برای خرید رنگ و قطعات پرینتر داریم با دلار آزاد خرید میکنیم. حواله هم که نمیشه زد مجبوریم با واسطه یک نفر رو تو خارج کشور پیدا کنیم تا حواله بزنه که به خاطر تبدیل ارز بازهم قیمت افزایش پیدا میکنه.
 • رحیم IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
  2 0
  کی برای کامپیوتر با ارز 4200 ثبت میشه لطفا پیگیری کنین قیمتا دو برابر شده دقیقا