ایرنا نوشت: بانک 'تی بی سی' گرجستان با صدور بخشنامه دوم برای ایرانیان، بخشنامه نخست این بانک را که موجب سوء برداشت در رسانه های ایران شده است تشریح کرد.

به گزارش رادیو تفلیس، در بخشنامه دوم این بانک آمده است : پیش از این -قبل از صدور بخشنامه اول در 27 اردیبهشت- امکان واریزی پول به یک حساب موجود در تی‌بی‌سی بانک برای ایرانیان تنها با پاسپورت و بدون کارت اقامت امکان‌پذیر بود ولی تراکنش امکان‌پذیر نبود.

تی‌بی‌سی بانک در بخشنامه اول اعلام کرد که تنها افرادی که دارای کارت اقامت گرجستان هستند قادر به انجام تراکنش هستند. حتی کلیه افرادی که منتظر کارت اقامت خود هستند یا کارت آنها منقضی شده است نیز در حال حاضر امکان واریز پول به یک حساب موجود در تی‌بی‌سی بانک را ندارند و حساب افرادی که در حال حاضر کارت اقامت ندارند در تی‌بی‌سی بانک بلوکه است.

این بانک در بخشنامه دوم توضیح داد که درخواست‌های واریز پول به یک حساب در تی‌بی‌سی جهت خرید ملک و یا پرداخت اقساط ملک خریداری شده در گرجستان با در دست داشتن مبایعه‌نامه و یا قرارداد رسمی و ارائه آن به اپراتور و مدیریت شعبه امکان‌پذیر شده است و ایرانیان می‌توانند پولشان را به حساب مذکور قرارداد واریز کنند.

رادیو تفلیس در این گزارش تاکید کرده است که ایرانیان تنها به منبع اصلی خبر مراجعه کنند و به اخبار ضدونقیض و یا شایعات توجه نکنند. این بخشنامه صرفا از سوی بانک تی‌بی‌سی اعلام شده و مربوط به بانک مرکزی و دیگر بانک‌های گرجستان نیست.

رسانه های ایران اخیرا خبرهایی در خصوص بسته شدن حساب ایرانیان در گرجستان منتشر کرده‌اند.

52310

کد خبر 779011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =