ایسنا نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: رئیس جمهور آمریکا تاجر و دیوانه است و ترامپ استراتژی فردی دیوانه را انتخاب کرده تا ملت های جهان از او بترسند.

سردار غلامرضا جلالی طی سخنرانی در همایش روز ملی مقاومت که به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر در دانشگاه صنعت هوایی کشور برگزار شد با بیان اینکه آمریکایی‌ها فکر می کردند با رفتن مستشاران نظامی شرایط بعد از انقلاب کشور ضعیف شده است، گفت: آنها صدام را تجهیز کردند و با نگاه به جنگ شش روزه و ضعف قوای نظامی فکر می کردند که می‌توانند ایران را اشغال کنند ولی با تدبیر امام خمینی(ره) روی پای خود ایستاده‌ایم و با اتحاد ما، خرمشهر آزاد شد.

جلالی تاکید کرد: بعد از جنگ تحمیلی آن مقاومت ها یک بازدارندگی برای کشور ایجاد کرد و با درایت رهبر انقلاب در جنگ های اطراف کشور مانند حمله آمریکا به عراق و افغانستان و داعش توانستیم سربلند بیرون آییم و پیروز واقعی این بحران‌ها باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: داعش بنا بر اعترافات سران آمریکا توسط آنها برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی به وجود آمد، اما تجارب دفاع مقدس و انتقال آن توسط سردار سلیمانی به ملت های منطقه موجب شکست این پروژه شد و ما توانستیم داعش را شکست دهیم.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: آمریکایی‌ها با این حرکات می خواهند زمین بازی را عوض کنند و خروج آنها از برجام نیز در راستای زیاده خواهی های استکبار جهانی است اما باید بدانید آمریکایی ها توسط اروپایی ها دودستی برجام را چسبیده اند و می‌خواهند با استفاده از آن توان دفاعی و موشکی ایران را محدود کنند.

وی افزود: آمریکا و اروپایی‌ها از طریق مذاکره و تحریم می‌خواهند دوگانگی را در امنیت و اقتصاد ما ایجاد کنند تا کشورمان دچار بحران شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت: در مسئله تلگرام هم ما حمایت آمریکایی ها از تلگرام در برخورد با ایران و روسیه را دیدیم، چرا که دشمنان ایران با استفاده از تلگرام و دیگر ابزارهای کنترل افکار عمومی به دنبال بحران سازی در کشور هستند و در حوادث دی ماه سال گذشته هم به وضوح دیدیم که با استفاده از تلگرام چطور با افکار عمومی بازی شد.

جلالی تصریح کرد: تلگرام بخشی از تهاجم آمریکایی‌ها به افکار عمومی است و به وضوح می توان دید که در یک روز چندین نسخه فیلترشکن ارائه می کنند تا فیلتر شدن آن را بی اثر کنند و این در حالی است که برخی فیلترینگ تلگرام را بحث داخلی می دانند.

وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان، حفظ وحدت داخلی است، تاکید کرد: باید اختلافات و بحثهای اصولگرایی و اصلاح طلبی را کنار گذاشت تا دشمنان یک صدا از داخل کشور بشنوند و پیام سوم خرداد که نماد شهامت و ایستادگی است نیز همین است که از جنگ نترسیم، اما معنایش این نیست که ما جنگ طلب هستیم، بلکه ملت ما از کسی نمی ترسد.

27216

کد خبر 779039

برچسب‌ها