رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: ایمان، اخلاص و شهادت طلبی رمز پیروزی جبهه حق علیه باطل بوده و لحظه به لحظه دوران دفاع مقدس به عنوان سرمایه معنوی و فرهنگی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ اسحاق رسولی با اشاره به فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: آزاد سازی خرمشهر از دست دشمنان اسلام به عنوان یوم‌الله محسوب شده و جزء لاینفک تاریخ است.

وی افزود: طبق گفته امام راحل خرمشهر را خدا آزاد کرد به نحوی که بعد از آزادی خرمشهر جبهه انقلاب اسلامی به این باور رسید که پیروز جنگ ایران است و این لحظه هرگز از ذهن ما پاک نخواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: در دوران جنگ تحمیلی از نظر تسلیحاتی و تجهیزاتی از دشمن بعثی ضیعف‌تر بودیم و همچنین 32 کشور از رژیم صدام به صورت مستقیم حمایت می‌کرد و در مقابل تمام این‌ها یک سلاح قوی به نام اخلاص و ایمان همراه ما بود.

رسولی اذعان کرد: پیروزی در برابر رژیم صدام یک پیروزی بزرگ متشکل از اخلاص، ایمان، ایثارگری و شهادت طلبی است که در این مطقع زمانی جوانان در اوج ایثار و شهادت طلبی بودند و این پیروزی‌ها را رقم زدند.

وی تاکید کرد: لحظه به لحظه دوران دفاع مقدس به عنوان سرمایه معنوی و فرهنگی کشور محسوب می‌شود، از این رو لازم است کل آن دوران به صورت جز به جز ثبت و ضبط شود و به زبان ساده به نسل جدید انتقال یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: در حال حاضر بسیاری از فرماندهان دفاع مقدس وجود دارند که می‌توان از آن‌ها حداکثر استفاده را در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید کرد و دانشگاه‌ها نیز موظفند با برگزاری جلساتی به صورت زنده از روایت‌گری این فرماندهان بهر‌مند شوند.

وی گفت: در فضای دانشگاه‌ها نیز لازم است تا از یادمان‌‌های دفاع مقدس و وصیت‌نامه‌ها که عموما در شب‌های عملیاتی نوشته شده و خالص‌ترین و بی‌ریاترین وصیت‌نامه‌ها هستند استفاده شود.

46

کد خبر 779098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =