تسنیم نوشت: نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: نباید در مقابل ضربه‌خوردن اقتصاد یا یک تکه کاغذ بی‌ارزش ارز و دلار خود را ببازیم و مقاومت نکنیم، اینکه آمریکا و اروپا در قضیه برجام با ما سر میز نشستند، به دلیل قدرت ما بود.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود، بحثی را در زمینه عملیات وسوسه شیطان مورد گفت وگو قرار دادیم و در آیات مبارکه 62 تا 65 سوره اسراء خداوند متعال برای عملیات وسوسه شیطان چهار نوع عملیات را مشخص کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: عملیات شیطان در زمینه وسوسه انسان متعدد است و در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است، انسان‌ها به وسیله عوامل سواره و پیاده شیطان مورد محاصره قرار می‌‌گیرند و در مسیر خواسته شیطان قرار داده می‌شوند. یک عملیات شیطان وعده دروغ است. شیطان افرادی را که تحت اداره خود دارد به آنها وعده دروغ می‌دهد. شیطان همچنین در این حوزه برای انسان آرزوسازی انجام می‌دهد و آن تبدیل به یک آرزو برای انسان می‌شود.

اهم اظهارات علم الهدی به شرح زیر است:

* امام راحل فرمودند خداوند خرمشهر را آزاد کرد. این جمله سه منظور دارد. منظور اول این بود که نیروهای ما و قهرمان سازی ما، ما را مغرور نکند که این کار صرفا کار ما بوده است. جهت دومی که امام فرمودند به‌خاطر این بود که بعد از آزادی خرمشهر در همان روزها افراد مقداری مردد بودند و عنوان کردند از کجا معلوم لشگر بعثی عراق تجدید قوا نکرده و شهر را بگیرد؟ اما «خدا خرمشهر را آزاد کرد» یعنی این فتح قابل برگشت نیست. جهت سوم فرمایش امام این بود که این مسئله مزد مقاومت و مجاهدت شما بود.

* خرمشهر با دست خالی توسط مردم و مجاهدت سربازان حفظ شد و سپس شهر پس گرفته شد، مزد آنها در این مقاومت و مجاهدت این بود که به این پیروزی نائل شده و خدا نیز این شهر را آزاد کرد. ما از همان نسل و فرهنگ و همان مردم هستیم، آن روزی که این مقاومت شد وضعیت از امروز سخت‌تر بود اما امروز قوی‌تر هستیم؛ چرا مقاومت نکنیم؟

* نباید در مقابل ضربه خوردن اقتصاد و یا یک تکه کاغذ بی‌ارزش ارز و دلار خود را ببازیم و مقاومت نکنیم. مقام معظم رهبری فرمودند در مورد برجام دوقطبی و موافق و مخالف نکنید. اما آنچه ما حساب می‌کنیم که آمریکا و اروپا در قضیه برجام با ما سر میز نشستند به‌خاطر چه بود؟ این به دلیل قدرت ما بود. همین اروپا و آمریکا در سال 85 و 86 اجازه راه‌اندازی سانتریفیوژ به ما ندادند و گفتند شما این فناوری را از ما نگرفتید و نباید آن را داشته باشید. اما قدرت نیروهای علمی ما و توان بالای جوانان ما را نادیده گرفتند. آن روزی که در اجلاس استانبول نماینده ایران گفت حالا که شما با ما معامله نمی‌کنید خودمان اورانیوم را غنی‌سازی می کنیم، تمام نمایندگان قدرت‌های بزرگ شروع به خندیدن و مسخره کردن، کردند.

* بعد از چند ماه اورانیوم غنی شده 20 درصد را ما به دنیا نشان دادیم، این اقتدار سبب شد که دنیا حاضر شود ما را به عنوان یک کشور هسته‌ای بشناسد و در این مورد با ما سر میز مذاکره بنشیند و این به دلیل کیفیت حرف زدن و وضعیت مذاکره نبود بلکه به دلیل قدرت و دانش ما بود که آنها به زانو درآمدند. رهبری فرمودند آدرس غلط در قضیه برجام به مردم ندهید، مذاکره برای برداشته شدن تحریم بود که برداشته نشد و لذا برجام شکست خورده و باید این را قبول کنیم و دوباره یک برجام اروپایی روی آن سوار نکنیم که این هم شکست بخورد پس آدرس غلط به مردم ندهید.

* رئیس هیئت مذاکره کننده آمریکایی گفته آن روزی که مذاکره کردیم تضمین ندادیم که سر این قرارداد باقی بمانیم، آنها گفتند هیچ راهی برای روشن شدن این مطلب نیست، آنها همان روز هم تضمین ندادند و رئیس اتحادیه اروپایی هم امروز گفته ما تضمین نمی‌دهیم. آخر این مسئله نیز همین خواهد شد؛ چرا این قدر باید دم از برجام اروپایی زد؟ مقام معظم رهبری فرمودند مسائل خودمان را با مسائلی که خارج از مملکت ماست گره نزنیم. ما امروز روی کره زمین تنها کشوری هستیم که ادعا داریم که غیر از خودمان برای ما هیچکس تصمیم نمی‌گیرد و حتی آمریکا نیز این خصوصیت را ندارد. وقتی چنین ادعایی داریم چرا بیائیم با یک جریانی مسائلمان را گره بزنیم که بعد آنها برای ما تصمیم بگیرند. تمام دستگاه اقتصادی ما، سرمایه‌داران و کارآفرینان ما نگاه کنند آیا برجام قبول شده یا خیر و آیا سر آن می‌ایستند یا خیر؟

* شرکت توتال فرانسه که آمده تمام اطلاعات مخازن نفتی ما را به دست آورده و مخازن مشترک ما را با قطر و سایر کشورها تشخیص داده و می‌گوید آمریکا که راضی نیست من می‌روم و همه اطلاعات را نیز می‌برد! ما باید توجه به این نکته داشته باشیم که سرنوشت خود را با دیگران گره نزنیم. 40 سال در این انقلاب تجربه داریم که همه آن توطئه و فتنه آمریکایی بوده است. مگر 8 سال دفاع مقدس را چگونه پشت سر گذاشتیم. در این مملکت لوله توپ و خمپاره‌انداز نداشتیم اما آن را وسط دفاع مقدس ساختیم. این وضع ما بوده است اما امروز از موشک‌های ما آمریکا هراس دارد. برجام آمریکایی را دنبال کردید و این شد برجام اروپایی نیز بدون رهنمود رهبری دنبال شود همین خواهد شد. خودمان را با دشمن مشترک نکنیم که دشمن برای ما تصمیم‌گیری کند.

27214

کد خبر 779378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 13
 • بی نام IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  110 4
  اصرار بر تندرویها از جیب مردم بیچاره.
 • بدون نام ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  74 6
  تو اگر مطيع حضرت آقا بودي به حرفش گوش ميكردي نه اينكه دوباره دوقطبي بازي دربياري و .... خدا هدايتت كنه.
  • بی نام A1 ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
   71 3
   خوب لابد راضيند كه ايشون هنوز سر كارند
 • بدون نام ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  55 4
  اين الان تسويه سياسي با برادر ديني است?
 • بدون نام ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  127 6
  افاي علم الهدي مگر نمي دانيد روحاني ماشيني رو سوار است كه كلاج و ترمزش دست كس ديگه است بنابراين اينقدر فلان برنامه به ثمر نشست يا به ثمر ننشست نكنيد اون براي جوامع دموكراتيك است
 • بی نام A1 ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  91 4
  سياست هاي کشور مخصوصا تفکرات شما که نتايجش را در زمان احمدي نژاد ديديم کشور را به بن بست برده . غني سازي اورانيوم يا تبليغات کسترده در مورد موشک ها يا فلسطين و لبنان اولويت کشور نيست رفاه و آسايش مردم ايران اولويت است که متاسفانه فرانوش شده و نتايح کاملا شفاف آن جلو چشممان است
 • بی نام IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  4 76
  درود
 • mim A1 ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  93 5
  آقا بیا شما کاندید ریاست جمهوری شو ببین چقد رای داری
 • بی نام PT ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  91 5
  صدای علم الهدی رییسی روزنامه کیهان دلواپسان و..... درست مشابه صدای ترامپه نهادهای اطلاعاتی ارتباط این آقایون با اونا رو بررسی کردن؟
 • الکس A1 ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  22 15
  برجام شکست بخوره یا نخوره چی به مردم میرسه که بدونن یا ندونن؟؟؟
 • تحريم شده A1 ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  48 4
  بسه فلاكت راحت زندگي ميكنيد به فكر هيچ نيستيد جز مخالفت با راحتي مردم يكبار به دنيا امديم و بايد زندگي كنيم چه داشتيم چه شد؟؟؟؟؟؟
 • بی نام US ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  62 4
  من فكر مي كنم حضرت ايشان داره ادرس غلط ميده اگه برجام نبود شما ديگه نميتونسنين نفت بفروشين چرا حقايق رو وارونه جلوه ميديد؟ دوست دارم حالا ببينم با برگشت همه تحريمها چه فرمولي ارايه ميديد جز اشكنه خوردن....
 • بی نام A1 ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  61 3
  روزی بهلول را گفتند: شخصی که دزدی کرده بود را گرفته اند، به نظرت باید چکارش کنند؟ بهلول گفت: باید دست حاکم آن شهر را قطع کرد... همه با تعجب پرسیدند: چرا؟؟ مگر حاکم دزدی کرده که دستش را قطع کنند؟ بهلول در جواب گفت: گناهکار اصلی حاکم شهر است که مردمش باید برای امرار معاش دزدی کنند
 • ایرانی DE ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  34 2
  من یکی موندم که در ایران آیا فقط همین شخص نماز جمعه برگزار میکنند.یا در استان های دیگه هم برگزار میشه
 • بی نام A1 ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  35 2
  به شما هیچ فشاری نمیاد پس بتازون
 • بی نام IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  41 3
  اگر خود امام زمان هم بیاد از دست بعضی ها در امان نیست . همیشه خدا انتقاد های بدون فکر وبی حساب و کتاب . یکی نیست به اینا بگه آقا یکبار هم به جای انتقاد کیلویی راه کار نشون بده بگو چطور مشکلاتی که متفکرانی مثل شما و پیروانتون به وجود آوردن رو میشه بدون بدبخت کردن بیشتر مردم حل کرد
 • بی نام A1 ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  1 0
  برجام رو شما و تفکرات افراطی شما به شکست کشاند ، روحانی نباید بیش از این به شما میدان بده ، و هر چه صلاح ملت است رو انجام بده ، اقای علم الهدی انچه شکست خورده شما و افکارتان است که دیگه در بین مروم ارزشی نداره .