تسنیم نوشت: با نزدیک شدن به تعطیلات چند روزه،، نرخ بلیت پروازهای داخلی در حال اوج‌گیری است. قیمت پرواز تهران-بوشهر از مرز نیم میلیون تومان عبور کرده و بلیت پرواز تهران-کیش نیز ۶۱۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

متنوع‌سازی و آزادسازی نرخ بلیت هواپیما چند سالی است بازار حمل‌ونقل هوایی کشور را با چالش‌های اساسی مواجه کرده است. حدود 5 درصدی از جمعیت کشور که از هواپیما برای سفر استفاده می‌کنند به خصوص با نزدیک شدن با ایام پیک و تعطیلی‌های چند روزه باید برای انجام سفرهای هوایی هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

بر این اساس برای تعطیلات پیش‌رو بلیت مقاصد پروازی پُر تقاضا برای مسافران از جمله مشهد، کیش و... طی روزهای اخیر به شدت افزایش یافته، به‌طوریکه صدای برخی نمایندگان مجلس را نیز در آورده است. سکینه الماسی نماینده عسلویه در مجلس چند روز پیش از قیمت 800 هزار تومانی بلیت تهران-بوشهر انتقاد کرده و خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفته بود: «این سرویس‌دهی با این همه بی‌نظمی و تاخیر و بهم‌ریختگی زیبنده انسان نیست. قیمت بلیت هواپیما در کشورهای همسایه را استعلام کنید تا بدانید در حوزه کاری شما چه به روزگار بوشهری‌ها آمده است.»

در حال حاضر بلیت پرواز تهران-بوشهر با قیمت حدود 600 هزار تومان برای تاریخ 12 خردادماه فروخته می‌شود. پروازی که قرار است مسافران را در تاریخ ذکر شده از تهران به بوشهر منتقل کند مربوط به ایران‌ایر است.

قیمت بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی ماهان برای چهارشنبه 585 هزار تومان و برای پنجشنبه این هفته 540 هزار تومان است. برای یکشنبه آینده (13 خرداد) قیمت بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 580 هزار تومان است. البته نرخ بلیت هواپیمایی ماهان مسیر پرواز ذکر شده برای پنجشنبه هفته جاری (10 خرداد 97) 615 هزار تومان است.

نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد به‌عنوان یکی از مقاصد پروازی پُر تقاضا برای روز یکشنبه هفته آینده (13 خرداد) 550 هزار تومان برای هواپیمایی معراج و 560 هزار تومان برای هواپیمایی ایران‌ایر است. نرخ بلیت پرواز مشهد-تهران برای 18 خرداد یعنی پایان تعطیلات چند روزه 560 هزار تومان (ایران ایر) و 600 هزار تومان (هواپیمایی معراج) است.

نرخ بلیت پرواز تهران-کیش هواپیمایی کیش‌ایر برای 14 خردادماه 500 هزار تومان است.

17225

کد خبر 779525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =