ایسنا نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هیچکس نمی‌تواند قدرت ‌موشکی ما را نابود کند و اگر می‌ترسند به پناهگاه بروند گفت‌: حداکثر کار آنها تحریم‌کردن است اما ایران غنی است و تحریم‌پذیر نیست؛ ایران قوی است پس خواب آشفته نبینند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم افتتاح مسجد امام حسن (ع) دانشگاه افسری و تربیت پاسدار امام حسین (ع) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: سپاه مثل مسجدی است که از ابتدا بر ذات تقوا بنا شده است. تاسیس سپاه معجزه ذهن الهی امام خمینی بود و در زمان رهبر معظم انقلاب اسلامی شکوفا شد و تاثیر و قدرتش در افق های دور دست شرق و غرب عالم دیده شد.

اهم اظهارات سلامی به شرح زیر است:

* در حالی که ترامپ از برجام خارج می شود و فکر می کند کار بزرگی کرده روز بعدش سرزمین های اشغالی به آتش کشیده می شود. این واقعیت رخ داده است، بماند که برخی امروز سعی می کنند یاس را در جامعه پخش کنند، اما جامعه ما شبیه کشورهای تحریم شده نیست.

*اگر ما مشکل اقتصادی داریم مشکل آنها بیش‌تر از ما است، فرانسه که یک کشور مدرن غربی است در روزهای گذشته شاهد خبرهای زیادی بود. در آمریکا ۴۱ میلیون انسان گرسنه هستند اما آیا در کشور هم چنین است.

* در کشورما مشکل است اما می دانیم که نباید به دشمن تکیه کرد، پس هر چه زمان گذشته شجره سپاه قدرت گرفته و امروز به درجه ای از قدرت رسیده که وزیر خارجه آمریکا در ۱۲ شرط می گوید ایران باید به حضور خود در منطقه پایان دهد، این یعنی آنها نمی توانند چنین کاری کنند و از ما می‌خواهند خودمان این کار را انجام دهیم. آنها فکر می‌کنند ایران باید توسعه موشکی خود را خاتمه دهد اما چون نمی‌توانند ما را مجبور کنند از ما می‌خواهند خودمان چنین کاری کنیم.

* آنها در حالی که کشور را تحریم می کنند تصور این را دارند که ایران خود را خلع سلاح می کند در حالی که امروز قدرت و نظام ایران بخش هایی از جامعه اسلامی را تحت تاثیر قرار داده، آنها تصور می کنند ایران این قدرت و حضور و نفوذ را کنار می گذارد، اما نمی دانند که این نفوذ فیزیکی نیست بلکه باور اسلام است و این نفوذ وجود دارد و هیچکس نمی تواند آن را از بین ببرد و فقط می توانند در برابر گسترش آن تسلیم باشند.

* هیچ‌کس نمی تواند قدرت ‌موشکی ما را نابود کند و اگر می ترسند به پناهگاه بروند، حداکثر کار آنها تحریم کردن است اما ایران غنی است و تحریم پذیر نیست؛ ایران قوی است پس خواب آشفته نبینند.

214214

کد خبر 780279

برچسب‌ها