وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور نیافتن برخی هنرمندان در مراسم افطار رییس جمهور گفت: «امسال هم با توجه به شرایط خاص جهانی و منطقه‌ای که داریم این دیدارها و گفت‌وگو ها اهمیت‌ ویژه‌ای پیدا می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد، ظهر امروز (چهارشنبه 9 خرداد) در حاشیه جلسه این هفته هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به حضور نیافتن برخی از هنرمندان در افطاری رییس‌جمهور گفت: «سنت افطاری رییس جمهور که هر ساله برگزاری می‌شود فرصتی فراهم می‌کند تا رییس جمهور با اقشار مختلف از جمله هنرمندان گفت‌وگوی دو طرفه داشته باشد. این یک فرصت ارتباطی است که هم هنرمندان با رییس جمهور گفت‌وگویی داشته باشند و هم ایشان نقطه نظراتشان را بیان کنند. امسال هم با توجه به شرایط خاص جهانی و منطقه‌ای که داریم این دیدارها و گفت‌وگو ها اهمیت‌ ویژه ای پیدا می‌کند. شرایط فعلی کشور همدلِی‌ها و همراهی‌هایی بیشتری را می طلبد تا جامعه ایرانی با یک انسجام بیشتر از این دوره عبور کند.»

او افزود: «امسال همانند سال‌های پیش رییس جمهور با اقشار مختلفی از جمله زنان، جوانان، ورزشکاران و هنرمندان جلسه افطاری برگزار کرده است. طبیعی است که افراد ایده‌ها و نظرات مختلفی داشته باشند. برداشت ما این است که جامعه هنری و فرهنگی کشور همانند گذشته حضور همدلانه ای خواهند داشت.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره تامین ارز برای خرید کاغذ گفت: «مشکلی برای خرید کاغذ مطبوعات و تامین ارز در این رابطه نداریم و با همان قیمت ٤٢٠٠ تومان مصوب کاغذها را خریداری خواهیم کرد. انتظار می رود جریان توزیع کننده کاغذ با دقت بیشتری در رابطه با توزیع کاغذ برخورد کند؛ چراکه نابسامانی‌هایی در زمینه توزیع کاغذ وجود دارد و سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به آن برخورد لازم را خواهد کرد.»

صالحی در عین حال تصریح کرد: «برای تامین ارز خرید کاغذ مشکلی نداریم، اما در توزیع آن مشکلاتی وجود دارد.»

57243

 

 

کد خبر 780624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام A1 ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
    0
    کاش این دعوت ها از بازنشستگان هم انجام میشد انگار همه ما را فراموش کرده اند.یک بازنشسته سازمان تامین اجتماعی