رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از شانس ۱۰ ورزشکار بانوی استان برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، شهلا مومن گفت: با رویکرد تامین سلامت، ارتقای نشاط، تندرستی و شادابی جامعه و توسعه ورزش همگانی و همچنین بهبود شاخص های توسعه یافتگی، برنامه ریزی های مختلفی برای توسعه ورزش های همگانی و ترویج ارزشهای اسلامی و ایرانی با مشارکت بانوان انجام داده ایم که از این جمله می توان به برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف ورزشی و برپایی ایستگاه های صبحگاهی و عصرگاهی در اماکن ورزشی اشاره کرد.

مومن در مورد آخرین وضعیت بانوان ورزشکار استان برای بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: در رشته شمشیربازی سکینه نوری در اسلحه اپه و الهه قهرمانی در اسلحه فلوره، در رشته دوومیدانی خانم ها پریناز ابراهیمی و فاطمه مهرآور، در رشته والیبال اسماء سعیدی و معصومه اسماعیلی، در رشته فوتبال مریم یکتایی و سحر محمدزاده، در تنیس، رومینا زینالی و در ورزش های رزمی الهه بخشی ورزشکار پیرانشهری شانس حضور در بازی های آسیایی را خواهند داشت.
وی در مورد اماکن ورزشی برای بانوان ورزشکار نیز گفت: هر یک از شهرستان های استان یک سالن ورزشی اختصاصی بانوان دارند که این تعداد در شهرهای سلماس، اشنویه، خوی، سردشت، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده ۲ سالن ورزشی اختصاصی است ضمن اینکه زمانی از سایر اماکن ورزشی نیز به بانوان اختصاص می یابد.
رئیس گروه هماهنگی بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در مورد تیم های ورزشی استان در مسابقات کشوری هم افزود: استان در لیگ برتر رشته های اسکیت، فوتبال، تنیس روی میز، شمشیربازی، کبدی، تکواندو، کاراته، ژیمناستیک، شطرنج و دوومیدانی، لیگ دسته اول رشته های راگبی و والیبال نشسته و لیگ دسته دوم فوتسال نماینده دارد.
مومن در مورد عملکرد بانوان ورزشکار درسال ۹۶ هم گفت: ورزشکاران بانوی استان در سال گذشته در بیش از ۱۰۳۰ مسابقه و اردو شرکت کردند و در طی آن ۳۸ مدال تیمی و ۳۴۷ مدال انفرادی در مسابقات کشوری و ۹ مدال نیز در مسابقات بین المللی کسب کردند.
مومن در مورد برنامه های پیش روی ورزش بانوان استان اظهار کرد: هماهنگی برای برگزاری اردوهای تیم ملی در استان، اعزام تیم های ورزشی ازآذربایجان غربی به مسابقات مختلف کشوری و بین المللی، شناسایی استعدادهای ورزشی، شناسایی و تکمیل اماکن ورزشی بانوان، جشنواره فرهنگی ورزشی پیرامید ورزش بانوان در سطح استان و شمالغرب کشورو عقد تفاهم نامه با ورزش بانوان شهرستان ها جهت قهرمان پروری در رشته های ورزشی اولویت دار از جمله برنامه های سال ۹۷ ورزش بانوان استان خواهد بود.

 

46

کد خبر 780657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =