تسنیم به نقل از معاون وزیر راه وشهرسازی با قدردانی از تعامل و همکاری مناسب کامیون‌داران با دولت از تشکیل کارگروهی برای نظارت بر عملکرد شرکت‌های باربری خبر داد.

عبدالهاشم حسن نیا گفت:یکشنبه آینده نشست بعدی با نمایندگان کامیون‌داران برگزار و درباره مکانیسم توزیع بار تصمیم‌گیری می‌شود.

او افزود: دیروز بیش از  81 هزار بارنامه صادر شد که نشان می‌دهد رانندگان (کامیون‌داران) همکاری خیلی خوب در این زمینه داشته‌اند.

وی با قدردانی از همکاری رانندگان یادآور شد:‌ در اولین نشست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با نمایندگان کامیون‌داران، موارد و نقطه نظرات رانندگان به صورت مشروح بیان شد. شاخص‌ترین خواسته رانندگان در رابطه با کرایه و همچنین کنترل شرکت‌هایی است که بارنامه صادر می‌کنند.

وی با بیان این‌که این شرکت‌ها دارای مجوز بوده و رابط بین صاحب کالا و راننده هستند، تصریح کرد: سازمان راهداری به دنبال  شفاف‌سازی پرداخت‌ها از صاحب کالا به راننده است و در این رابطه باید فرآیند تعریف می‌شود تا شابه‌های احتمالی برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دغدغه تامین قطعات و اقلام مورد نیاز کامیون‌داران، گفت: یکی دیگر از خواسته‌های کامیون‌داران زیان‌آور بودن شغل رانندگی است که این مسئله نیازمند مصوبه مجلس است.

حسن‌نیا با اشاره به این‌که حقوق و بیمه تامین اجتماعی از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه با نمایندگان کامیون‌داران بود، اظهار کرد: رانندگان در رابطه با مکانیسم توزیع بار نقطه نظراتی داشتند که در این پروسه در برخی جاها اعمال نفوذ می‌شود.

3535

کد خبر 780887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =