ایسنا نوشت: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان این که کار کمیته امداد بر خلاف هدف استکبار و معاندین است، گفت: ادعای رسانه های ضد انقلاب مبنی بر کمک کمیته امداد از طریق صندوق صدقات به افطار مردم غزه کاملا شیطنت بود.

پرویز فتاح شامگاه چهارشنبه 16 خرداد در نشست خبری که در حاشیه اجرای طرح محسنین در جنب حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، یکی از مهمترین وظایف کمیته امداد را رسیدگی به یتیمان و محرومان اعلام کرد و افزود: از آنجایی که این امر جزو مهمترین فلسفه های وجودی انقلاب اسلامی است دشمنان کشور از این موضوع ناراحتند.

وی با شیطنت خواندن ادعای رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر کمک کمیته امداد از طریق صندوق صدقات به افطار مردم غزه تاکید کرد: ما این کمک را از محل جمع آوری کمک های مردمی ندادیم چون چنین حقی نداریم و این کار ممنوع است، برای هرکدام از این کشورها صندوق جداگانه جمع آوری کمک جود دارد.

رئیس کمیته امداد گفت: مردم ما طرفدار مقاومت و بخصوص فلسطین هستند، علاقه دارند به صندوق های مخصوص در نظر گرفته شده کمک کنند و شرعا کمیته امداد موظف است در همان راه هزینه کند اما رسانه های معاند چون ضد مقاومت و جیره‌خوار اسرائیل هستند طبیعی است که بخاطر کمک خانواده‌های فلسطینی ناراحت شوند و کمیپین "نه به صندوق صدقات" راه اندازی کنند.

وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا و کوری چشم دشمنان پس از این کمپین در آمد کمیته امداد امام خمینی(ره) افزایش پیدا کرد و کمپین شکست خورد تا خواری بر چشمان آنان باشد که امیدواریم این روند مثبت تداوم داشته باشد.

میزان پرداختی طرح محسنین تا سال آینده به 200 هزارتومان نزدیک می‌شود

فتاح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح محسنین گفت: طرح محسنین از سه سال قبل برای فرزندان غیر یتیم که پدرشان از نظر اقتصادی ناتوان محسوب می شوند آغاز شده است.

وی ادامه داد: با تبلیغاتی که صورت گرفت مردم از این طرح استقبال زیادی کردند ولی با این وجود همچنان فرزندان محسنین داریم که حامی ندارد لذا خواهشمندیم همه دراین امر خدا پسندانه شرکت کنند و در این صورت می‌توان پیش‌بینی کرد با مشارکت فعال مردم تا سال آینده فرزندان طرح محسنین در کشور وجود نداشته باشد.

وی با بیان این که در سال 96 مبلغ 530 میلیارد تومان در کشور در قالب طرح محسنین جمع آوری شد، افزود: از طرف خیرین ماهانه 200 هزار تومان به یتیمان پرداخت می شود این در حالی است که به فرزندان تحت پوشش این طرح ماهانه 85 هزار تومان پرداخت می شود که اختلاف زیادی است.

فتاح علت این اختلاف زیاد را شروع دیرهنگام طرح محسنین دانست و ابراز امیدواری کرد: طی امسال و سال آینده میزان پرداختی طرح محسنین به 200 هزارتومان نزدیک شود.

درآمد کمیته امداد در سال 96 سه برابر سال 95

وی با بیان این که یک میلیون و پانصد هزار خانواده تحت پوشش خانواده کمیته امداد قرار دارند، گفت: از این مقدار 172 هزار نفر فرزند یتیم هستند اما فرزندان طرح محسنین بیش از 400 هزار نفر هستند.

رئیس کمیته امداد عنوان کرد: درآمد کمیته امداد در سال 96 سه برابر سال 95 بوده است که در دو ماهه امسال 30 درصد در سطح کشور افزایش درآمد داشتیم.

5858

کد خبر 781956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام EU ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
    3 0
    به قول مرحوم نوذری اونی که تو فیلم می گه رو جواب بده...شتر سواری که دولا دولا نمی شه...فراموش نکنیم که همین کمیته فقرا ساختمان ولنجک خود را به قیمت هزار میلیارد به دانشگاه آزاد فروخته است...