ایسنا نوشت: رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل در حال سقوط هستند، گفت: صبح پیروزی انقلاب و اسلام نزدیک است.

آیت الله احمد جنتی در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در قم عنوان کرد: قرآن کریم می فرماید "العاقبه للمتقین" یعنی پایان کار ازآن اهل تقوی است؛ از اول دنیا تا امروز همیشه جنگ حق و باطل و ظالم و مظلوم برقرار بوده است و همواره ظالم نابود و مظلوم پیروز شده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آمریکا و اسرائیل در حال سقوط هستند؛ همانطور که شمرها رفتند و حسین ها ماندند، شاه رفت، امام ماند، رهبر و مردم مسلمان مملکت ما می مانند و آنها از بین می روند.

وی افزود: همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید " الیس صبح بقریب"؛ امروز، صبح پیروزی انقلاب و اسلام نزدیک است؛ ان شاالله قدس شریف به دست جوانان مسلمان فلسطینی می رسد.

جنتی گفت: این راهپیمایی ها قوت قلب برای مردم فلسطین است؛ اینکه جوانان فلسطینی تا پای جان ایستادگی می کنند از پشتیبانی های انقلاب اسلامی و این راهپیمایی ها است.

جلیلی: کسانی که صحبت از واقع‌بینی در سیاست خارجی می‌کنند واقعیت‌ها را ببینند

همچنین مهر نوشت: سعید جلیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز شیراز گفت: اینکه باید در سیاست خارجی واقع بین باشیم حرف درستی است که بتوانیم از حقوق خودمان و ارزش ها و آرمانها دفاع کنیم.

وی ادامه داد:  اگر ملت هایی درمسیر پیشرفت خودشان می خواهند توانمندی داشته باشند آنها بیان می کنند که پیشرفت تا زمانی است که منافع آنها لطمه نخورد و موضوع برد برد برای آنها یعنی منافع ملت ها تا جایی که به منافع آنها لطمه نخورد، آن هم منافع نامشروع و ظالمانه.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی تاکید کرد: کسانیکه صحبت ازواقع بینی درسیاست خارجی می کنند باید واقعیت ها را ببینند که در سند راهبرد امنیت ملی آمریکا به صراحت بیان می کنند که باید طی ۱۰۰ سال آینده نیز رهبری جهان را داشته باشیم و فاصله معنی دار آمریکا با سایر کشورها حفظ شود.

جلیلی تصریح کرد: واقع بینی در سیاست خارجی بسیار اهمیت دارد اما واقعیت مهم دیگر نیز در جهان امروز وجود دارد که باید ان را دید که اگر انها دیواری در جهان درست کرده اند که ملت ها را از حقوق خود محروم می کنند اینگونه نیست که دیوار بن بست باشد که نمونه آن انقلاب اسلامی است که امام واقعیت دیگر را به جهان نشان دارد که این دیوار می تواند شکسته شود.

وی ادامه داد: این همان نگاهی بود که با انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرد و استکبار از آن ترس دارد زیرا دیدند که صاحب نظری، خونین جگری پیدا شد و انقلاب اسلامی نشان داد که این مناسبات را می توان در هم شکست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی تاکید کرد: ابزاری که دشنان از آن استفاده می کنند ترساندن ملت ها است و برای ملت ها شاخ وشانه می کشند.

وی تاکید کرد: حقوق و منافع یک ملت در بستر مباحث ظالمانه بین المللی در سایه سازش با امریکا شکل نمی گیرد و دلخوشی به اروپا و آمریکا نیز هیچ حقی برای ملت ها به وجود نخواهد آورد. اگر کسی به وعده های اروپا و آمریکا دلخوش باشد تنها سرابی به آنها خواهد رسید زیرا گذشته فلسطین پیش روی ما است.

جلیلی ادامه داد: سران ۳ کشور اروپایی با اینکه می گویند ایران به تعهدات خودش عمل کرده و آمریکا عمل نکرده است با این حال می گویند ایران به تعهدات خود بازهم عمل کند اما ۳ شرط دیگر نیز باید اعمال شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی یادآور شد: دنیا از این می ترسد که ملت ما به قرآن عمل می کند و این ملت نشان می دهند که در عرصه اقتصاد نیز حماسه های بزرگ را خلق می کنند و تحریم ها به فرصت تبدیل می شود.

27216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 782182

برچسب‌ها