ایسنا نوشت: تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر مطالعه و آگاهی از تجربه‌ تاریخی مردم قهرمان فلسطین، گفت: رییس جمهور آمریکا اعلام کرده که می‌خواهم توافق و معامله قرن را رقم بزنم؛ در حالی که طرح معامله‌ قرن باتلاقی برای آمریکا و هم پیمانانش است که آن‌ها در این باتلاق فرو می‌روند.

حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رییسی» در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، اظهار کرد: مردم ایران در عرصه‌های مختلف اجتماعی نشان دادند که مردمی وظیفه شناس، با احساس و همچنین اهل حضور در میدان‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و عبادی هستند و این مردم یکی از جلوه‌های عبودیت را در شب‌های قدر به نمایش گذاشتند.

وی با تاکید بر این‌که پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقطه‌ عطفی در تاریخ مبارزات مردم فلسطین و لبنان است،متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران، حرکت مردم فلسطین را از یک حرکت ناسیونالیسی به یک مقاومت اسلامی و انقلابی بدل کرد و علت این تغییر نیز، آرمان امام راحل بود. نجات محرومان و مستضعفان عالم، جزو مکتب سیاسی امام راحل و سیاست‌های رسمی نظام اسلامی بوده و جلوه این حرکت در روز قدس به نمایش گذاشته می‌شود.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران،شاهد موفقیت‌هایی چون مقاومت در «جنگ ۳۳ روزه» بودیم و بعد از این پیروزی‌ها بود که معلوم شد جریانی با اتکاء به خدا و با اعتماد به نفس توانست بدون داشتن نیروی هوایی و دریایی و صرفاً با یک نیروی محدود زمینی آن‌قدر قوی پیش رود که اسرائیل را مستاصل کند.

حجت‌الاسلام رییسی با بیان این‌که مقاومت اسلامی در فلسطین جواب داد، گفت: به میزهای مذاکره اعتمادی نیست! چطور شد تا دیروز اسرائیل که مدعی فرمانروایی از نیل تا فرات بود،امروزه برای امنیت خودش دور خودش دیوار می‌کشد؟ دیگر جریان مهاجرت به اسرائیل معکوس شده است و آرمان فلسطین توسط سازمان‌های آزادی بخش با میزهای مذاکره رقم نمی‌خورد، بلکه راه حل فقط مقاومت است.

وی با اشاره به آواره شدن پنج میلیون فلسطینی، گفت: می‌خواهند در قالب معامله‌ی قرن، بخشی از آوارگان را به صحرای سینا که جزوی از خاک مصر است منتقل کرده و بخشی را هم با فشارآوردن به کشورهای منطقه، تابع این کشورها کنند تا رژیم غاصب بتواند بی‌دغدغه حیاتش را ادامه دهد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران یک راه حل بر اساس دموکراسی و مردم سالاری برای دنیا (نه تنها فلسطین) اعلام کرده و راه حل نجات تمام ملت‌های منطقه مراجعه به رای (هر نفر یک رای) مردم است.

حجت‌الاسلام رییسی با اشاره به این‌که آل‌سعود،امتداد جریان راهبردی آمریکا در منطقه است، بیان کرد: مگر نمی‌گویید طرفدار حقوق بشر هستید؟ ما معتقدیم شما جزو بزرگترین ناقضان حقوق بشرهستید! 

27216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 782216

برچسب‌ها